Organizator:

Trzecie miejsce Polaków w FEI Eventing Nations Cup

26.10.2020 12:00:00

Podziel się

Polska drużyna w składzie: Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Małgorzata Cybulska i Chenaro 2, Mateusz Kiempa i Lassban Radovix, Jan Kamiński i Jard wywalczyła trzecie miejsce w rozgrywkach FEI Eventing Nations Cup 2020. Na pierwszym miejscu cykl ten ukończyli Holendrzy, a na drugim zwycięzcy trzeciego etapu – Włosi.

Puchar Narodów WKKW w tym roku miał jedynie trzy etapy: w Haras du Pin we Francji, w Strzegomiu i w Montelibretti we Włoszech. Reprezentacja Polski zajęła w nich odpowiednio ósme, trzecie i trzecie miejsce, co w ostatecznej klasyfikacji całego cyklu FEI Eventing Nations Cup pozwoliło "biało-czerwonym" stanąć na podium.

Najlepszy wynik z polskiej drużyny w CCIO4*-NC uzyskała Małgorzata Cybulska na Chenaro 2 (na zdjęciu poniżej), która z sumą 51.30 pkt. zajęła 10 miejsce. Tuż za nią uplasował się Mateusz Kiempa i Lassban Radovix (54.50 pkt.).

Wyniki TUTAJ

W konkursie CCI4*-L startował Paweł Warszawski na klaczy Lucinda Ex Ani 4. Reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko w świetnym stylu pokonał wszystkie trzy próby, zajął 6 miejsce w klasyfikacji końcowej i co najważniejsze - wraz z Lucindą zdobył kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021.