AKTUALNOŚCI

Grand Prix dla Wojciańca

10 marca 2019

Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Grupy MTP wygrał reprezentant Polski, Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

Parkur konkursu Grand Prix zaliczanego do światowego rankingu, który był jednocześnie finałem LEC Pucharu Świata i finałem CAVALIADA Tour był bardzo trudny. Wysokie przeszkody 155 cm i trudna technicznie trasa miała za zadanie wyłonić najlepszych zawodników z Europy Środkowo-Wschodniej do startu w finale Pucharu Świata. Do rozgrywki dostały się tylko dwie pary. Pierwszy w niej pojechał Radosław Zalewski na klaczy Ilatina, który zrobił jeden błąd. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni przyjął bardzo dobrą w takiej sytuacji strategię i mimo błędu kolegi, zdecydował się na szybką jazdę. Jemu też przydarzyła się zrzutka, ale lepszy czas dał mu zwycięstwo.

– Początek tego roku był dla nas bardzo udany. Najpierw wygrana w Grand Prix Krakowa, teraz w Warszawie. Naccord Melloni jest w świetnej formie i przygotowujemy się wspólnie do kwalifikacji olimpijskich i mistrzostw Europy. Do Pucharu Świata zostało już mało czasu i nie mieliśmy w planach tego startu, więc decyzja o tym czy jedziemy, zapadnie w przeciągu kilku dni – powiedział Wojciech Wojcianiec.

Trzecie miejsce, z jednym punktem za przekroczenie normy czasu w przejeździe podstawowym zajął Estończyk, Kullo Kender na koniu Artas. Czwarty z jedną zrzutką i najlepszym czasem był Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

Dzięki tym wynikom na pierwszych trzech miejscach LEC znaleźli się: Skrzyczyński, Kender i Wojcianiec. Konkurs ten wyłonił też najlepszych w CAVALIADZIE Tour 2018/2019 (8 trudnych konkursów w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie). Po raz piąty rozgrywki wygrał Jarosław Skrzyczyński. Drugie miejsce zajął Wojciech Wojcianiec, a trzecie Krzysztof Ludwiczak.