AKTUALNOŚCI

Mistrzowie Świata, Europy, Polski i… Litwy

24 stycznia 2019

Poznajcie zawodników konkurencji WKKW, Ujeżdżenia i Powożenia, którzy wystartują na CAVALIADZIE w Lublinie.

WKKW

W tej konkurencji w wydaniu halowym na starcie stanie 10 zawodników. Najbardziej utytułowany w tej grupie jest Paweł Warszawski, który w swojej karierze był mistrzem Polski seniorów, zdobywcą Pucharu Polski i zwycięzcą rankingu PZJ, a jeszcze jako junior zdobył brąz na mistrzostwach Europy. Na starcie staną też aktualny mistrz Polski Jan Kamiński, wicemistrzyni Anna Pawlak oraz zdobywca zeszłorocznego Pucharu Polski i zwycięzca poprzedniej edycji Cavaliada Eventing Tour Mateusz Kiempa.

Lista zgłoszeń LOTTO Eventing Tour

Powożenie

Do rywalizacji powożących zaprzęgami czterokonnymi zaproszonych zostało pięciu zawodników. Gwiazdą międzynarodowego formatu jest tu Bartłomiej Kwiatek – aktualny mistrz świata w zaprzęgach jednokonnych (wcześniej był wicemistrzem świata tej konkurencji). Można powiedzieć że to zawodnik bardzo wszechstronny bo w rywalizacji czterokonnych powozów już dwa razy (2017 i 2018) zdobył tytuł mistrza Polski, z kolei w dwójkach wygrywał dwukrotnie cykl Cavaliady Tour w poprzednich edycjach. Piotr Mazurek to najbardziej doświadczony polski powożący w kategorii czwórek – uczestnik trzech Światowych Igrzysk Jeździeckich i zwycięzca poprzedniej edycji Cavaliady Tour. Adrian Kostrzewa wielokrotny mistrz Polski w parach ma na swoim koncie ma dwa zwycięstwa w Cavaliadzie Tour – jedno w parach i jedno w czwórkach.

Lista zgłoszeń HPP w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

Ujeżdżenie

W tej konkurencji najbardziej utytułowaną polską amazonką jest Ilona Janas, która jest aktualną złotą medalistką Halowego Pucharu Polski. Wygrała konkurs “Stallions of the Year” podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata Młodych koni. W Cavaliada Dreseage Cup triumfowała w sezonie 2016/17. Jej groźną rywalka jest 10-krotna mistrzyni Litwy Sandra Sysojeva. W ostatnich trzech sezonach zawodniczka wygrywała konkursy na zawodach międzynarodowych w Sopocie, Ruila, Caselle di Sommacampagna i Vazgaikiemis.