AKTUALNOŚCI

Polska drużyna WKKW z biletem do Tokio

27 maja 2019

Polska drużyna WKKW podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

To był piękny weekend dla polskiego jeździectwa. Podczas trwającego w dniach 23-26 maja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich walczyły drużyny grupy C, czyli zawodnicy z Europy Centralnej i Wschodniej oraz Azji Środkowej. Polski zespół zaprezentował przed publicznością w Baborówku doskonałą formę i już od pierwszego dnia rywalizacji prowadził w konkursie eliminacyjnym CCIO4*-L i to prowadzenie utrzymał do samego końca.

To oznacza, że pierwszy raz od Igrzysk Olimpijskich w Anetach w 2004 roku, Polska będzie miała szansę zawalczyć drużynowo o medal olimpijski. Zespół pod wodzą trenera Kadry WKKW Marcina Konarskiego w składzie: Mariusz Kleniuk i Winona, Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Paweł Spisak i Banderas, Paweł Warszawski i Aristo A-Z zdobył Kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

W klasyfikacji końcowej najtrudniejszego konkursu CCIO4*-L w czołówce było niemal w całości biało-czerwono: Paweł Spisak (POL) na Banderasie zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce wywalczył mistrz świata i dwukrotny złoty medalista olimpijski Michael Jung (GER) na koniu Fischerchipmunk FRH, a trzecie – Jan Kamiński (POL) i Jard. Kolejne miejsca zajęli Joanna Pawlak (POL) na Fantastic Friedzie (miejsce czwarte) i Paweł Warszawski (POL) na Aristo A-Z (miejsce piąte).