AKTUALNOŚCI

Skrzyczyński i Wojcianiec powalczą w Goteborgu

3 kwietnia 2019

Już jutro w Goteborgu rozpocznie się najważniejsza impreza kończąca sezon halowy – finał Pucharu Świata. Dla kibiców CAVALIADY najważniejszy jest jednak fakt, że zobaczymy w niej dwóch Polaków: Jarosława Skrzyczyńskiego i Wojciecha Wojciańca. Trzymamy kciuki!

Podczas CAVALIADY w Warszawie poznaliśmy trzech zawodników z Ligi Europy Centralnej, którzy swoimi wynikami wywalczyli awans do finału Pucharu Świata. Na pozycji lidera zmagania ukończył Jarosław Skrzyczyński, drugie miejsce zajął Kullo Kender z Estonii, a trzecie Wojciech Wojcianiec. Teraz przed nimi najważniejszy występ sezonu – finał Pucharu Świata, w którym pojadą obok 31 najlepszych sportowców z całego świata.

Jarosław Skrzyczyński w Goteborgu wystartuje na Chacclanie, a Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

ROZKŁAD JAZDY

Pierwszy półfinał rozpocznie się w czwartek o godzinie 18.00. Jest to konkurs szybkości (3 sekundy kary za zrzutkę) z przeszkodami wysokimi do 160 cm, zaliczany do światowego rankingu (grupa A). Będzie można oglądać go na żywo w TVP Sport.

W drugim półfinale wystartują wszyscy zawodnicy oprócz tych, którzy w czwartkowym konkursie zrezygnowali z ukończenia przejazdu, lub zostali wyeliminowani. Piątkowa rywalizacja rozpocznie się o godzinie 18:00 (transmisja live na sport.tvp.pl), jednak tym razem nie będzie ona konkursem szybkości, a zwykłym z rozgrywką i przeszkodami między 150, a 160 cm.

Po jednym dniu przerwy, najlepszych 30 zawodników przystąpi do niedzielnego Finału. Konkurs dwunawrotowy zaliczany do grupy AA światowego rankingu wyłoni tegorocznego zwycięzcę Finału Pucharu Świata. Początek o godzinie 14.00 (live na sport.tvp.pl).

Więcej informacji TUTAJ