CZYM JEST CAVALIADA Tour

Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w czterech miastach: w Poznaniu, w Lublinie, w Krakowie oraz w Warszawie.

Trzy wymiary Cavaliady:

SPORT – Cavaliada to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach Cavaliady zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożenia, które są wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej. Zawody w skokach przez przeszkody w Warszawie są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Cavaliada to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach Cavaliady można było zobaczyć pokazy woltyżerki, kadryla sulek oraz sikawek konnych, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków oraz skaczących przez przeszkody, niczym konie, performerów z Horseman Team.

TARGI – Cavaliadzie towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Ponadto przy okazji każdej edycji Cavaliady proponujemy także programy edukacyjne adresowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych; między innymi organizujemy HORSE&BUSINESS ACADEMY, podczas których doświadczeni praktycy i wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z zakresu jeździectwa i hodowli koni.

Historia Cavaliady

Zawody jeździeckie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się  rokrocznie od roku 1995. Wyjątkiem był rok 2008, kiedy to na terenach targowych odbywała się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu i zmagania jeźdźców zostały przeniesione z tradycyjnego grudniowego terminu na luty następnego roku. W grudniu 2009 odbyły się natomiast przełomowe dla historii zawodów konnych Poznań Cup. Były to zawody w skokach przez przeszkody o ogólnopolskiej randze, których organizatorem po raz pierwszy były Międzynarodowe Targi Poznańskie, do tej pory będące tylko gospodarzem obiektu.

Marka Cavaliada narodziła się w roku 2010. W Poznaniu odbyły się wtedy zawody o randze międzynarodowej CSI-W z konkursem kwalifikacyjnym Pucharu Świata. Wtedy też zarysowała się formuła zakładająca podział wydarzeń na część targową, sportową i pokazową. Dzięki temu wydarzenie zyskało kompleksowy charakter i zaczęło przyciągać nową, coraz szerszą publiczność. W roku 2012 Zarząd MTP podjął decyzję o organizacji Cavaliady w Warszawie, a w 2013 także na Targach Lublin. W roku 2016 z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich w Kołobrzegu odbyła się specjalna edycja wydarzenia Cavaliada Summer Jumping,  pierwsze w Europie międzynarodowe zawody jeździeckie z areną sportową zlokalizowaną na piaszczystej plaży. W 2019 roku do lokalizacji jeździeckich zmagań dołączy także Kraków.

ZWYCIĘZCY CAVALIADA Tour


2019/2018
Jarosław Skrzyczyński


2017/2018
Jarosław Skrzyczyński


2016/2017
Jarosław Skrzyczyński


2015/2016
Jarosław Skrzyczyński


2014/2015
Jarosław Skrzyczyński


2013/2014
Ales Opatrny


2012/2013
Jarosław Skrzyczyński

VIP HOSPITALITY

Unikatowa oferta VIP

CAVALIADA to niezwykłe wydarzenie, które łączy sport jeździecki, elegancję i biznes.

Do Państwa dyspozycji oddajemy ekskluzywne przestrzenie z doskonałą obsługą, które sprzyjają podziwianiu wspaniałego widowiska sportowego w należytej oprawie. Co roku CAVALIADA gości przedstawicieli ze świata polityki, sztuki i biznesu. To wszystko sprawia, że jest to idealne miejsce spotkań, które sprzyja rozmowom biznesowym i prowadzeniu marketingu relacyjnego.

Bilet VIP to również szereg dodatkowych korzyści. Dla naszych gości przygotowaliśmy parking w pobliżu recepcji, komfortową strefę przystosowaną zarówno do spotkań biznesowych, jak i do zaznania chwili relaksu oraz trybunę VIP ulokowaną na piętrze, która zapewnia wyjątkowe miejsca z widokiem na całą arenę główną. Warto podkreślić, że w strefie VIP znajduje się część gastronomiczna serwująca dania przygotowane przez restaurację Garden City. Dodatkowo, bilet VIP umożliwia poruszanie się po strefie sportowej i targowej.

 

Bilet VIP upoważnia do korzystania ze strefy VIP oraz trybuny VIP. Zakup Stolika VIP upoważnia dodatkowo do korzystania z loży VIP wraz z przyporządkowanym na dany dzień stolikiem.

SPONSORING

Dlaczego warto zostać partnerem CAVALIADA Tour?

caret-down caret-up caret-left caret-right

4

wydarzenia

6

konkurencji jeździeckich

> 65 000

zwiedzających z Polski i zagranicy

6 500 000 PLN

ekwiwalentu sponsorskiego

11

konkursów Longines Ranking

1000

minut transmisji LIVE w TV

220

wystawców

5500 m2

ekspozycji

ZAUFALI NAM

ORGANIZATOR
PARTNER STRATEGICZNY
MIASTA GOSPODARZE
Komitet Honorowy
Sponsorzy/Partnerzy
Strategiczny Partner Medialny
Media