Organizator:

9 flag i ponad 200 koni

Podziel się

Ponad 160 zawodników i blisko 230 koni zostało przyjętych do udziału w międzynarodowych zawodach w skokach przez przeszkody w ramach CAVALIADY Summer. Te odbędą się już w dniach 22-25 czerwca 2023 r. na plaży w Świnoujściu.

Na liście przyjętych zawodników do CSI2*, CSI1* i CSIAm-A znajdują się reprezentanci dziewięciu państw: Argentyny, Danii, Estonii, Niemiec, Włoch, Litwy, Szwecji, Ukrainy i oczywiście liczna grupa Polaków.

Wśród gości z sąsiednich Niemiec jest wielu doświadczonych zawodników, którzy w swojej karierze wygrywali prestiżowe konkursy zaliczane do światowego rankingu. To Marc Bettinger (on ma na swoim koncie aż 51 takich zwycięstw), Rene Dittmer (w zeszłym roku wygrał konkurs z rundą zwycięzców na CSI4* Gross Viegeln), Christian Hess, Mike Patrick Leichle czy Philipp Schober. Jednak na dziś największym sukcesem może pochwalić się młody Marvin Jüngel, który miesiąc temu wygrał jeden z najbardziej prestiżowych i najtrudniejszych konkursów świata – Derby w Hamburgu. Co ciekawe, wśród gwiazd CAVALIADY Summer są też zwycięzcy tego konkursu z wcześniejszych lat: Argentyńczyk Pato Muente (2017) i reprezentantka Polski Cassandra Orschel (2022). Warto przypomnieć, że Cassandra w roku 2016, startując jeszcze dla Niemiec, wygrała Grand Prix CAVALIADY Summer w Kołobrzegu (zdjęcie poniżej).

Nie brakuje dobrych zawodników z innych krajów jak: Juri Sokolovski z Estonii, który był w zeszłym roku drugi w Grand Prix CSI2* Wohlde czy Denise Svensson ze Szwecji - trzecia zawodniczka Grand Prix CSI2* Lastrup.

W Świnoujściu kibice zobaczą również wiele rozpoznawalnych, polskich gwiazd CAVALIADY. To między innymi: Maksymilian Wechta, Mściwoj Kiecoń, Aleksandra Kierznowska, Daria Kobiernik, Marek Lewicki, Natalia Palmowska czy Dawid Skiba.

Pełna lista przyjętych zawodników na CSI TUTAJ

Do pełnego składu sportowców CAVALIADY Summer dołączą również zawodnicy CAVALIADY Future oraz powożenia zaprzęgami parokonnymi.

Program zawodów można znaleźć tutaj TUTAJ

Bilety można kupić TUTAJ