CAVALIADA KRAKÓW 22-25.02.2024 👉 Bilety kupisz na: tobilet.pl 👈  

Organizator:

Bariery i podwójna sztafeta – nowości w programie CSI

Podziel się

Letnia, wyjątkowa edycja CAVALIADY, która w dniach 22-25 czerwca odbędzie się na plaży w Świnoujściu wymaga wyjątkowego programu. Już dziś wiadomo, co organizatorzy zaplanowali dla zawodników i kibiców najbardziej popularnej konkurencji jeździeckiej – skoków przez przeszkody.

Pula nagród w zawodach CSI przekroczy 400 000 PLN. Zgodnie z wcześniejszym zgłoszeniem do kalendarza Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), zmagania podzielone są na trzy kategorie.

- Najbardziej prestiżowe konkursy odbędą się w ramach CSI2*. Dwa z nich (Duża Runda w piątek i niedzielne Grand Prix) zaliczane będą do rankingu FEI. Pula nagród w każdym z tych konkursów to aż 109 000 PLN. Zmagania uzupełni Średnia Runda (135 cm), która zakończy się w sobotę finałem z rozgrywką (140 cm) i konkursem Speed and Music (135 cm) – mówi Szymon Tarant, Dyrektor Sportowy CAVALIADA Tour.

Znaczące zmiany nastąpiły przy konkursach specjalnych. W piątek Potęgę Skoku zastąpi konkurs barier. Tu kibice będą mogli podziwiać nie tylko siłę koni, ale też ich zwinność i wygimnastykowanie. W konkursie barier do pokonania jest szereg przeszkód ustawionych w jednej linii na dwa kroki galopu konia, przy czym ostatnia przeszkoda jest najwyższa. Oprócz przejazdu podstawowego, dopuszcza się rozegranie do czterech rozgrywek, podczas których wysokości przeszkód wzrastają. Przy tym rodzaju rywalizacji sprawdzają się nie tylko konie „potęgowe”, ale i takie, które na co dzień startują w konkursach Grand Prix. Kolejną nowością będzie sztafeta. W czwartkowy wieczór w ramach zawodów skokowych rozegrana zostanie rywalizacja drużynowa dla dwuosobowych ekip.

W ramach CSI1* odbędzie się jedna runda na wysokości 130 cm. Za to dwie rundy (110 i 120) czekają na mniej zawansowanych w ramach Sunrise Tour.

Więcej informacji na stronie www.summer.cavaliada.pl

Fot. Dava Palej