Organizator:

CAVALIADA Dressage Tour – 8 zawodników na start

Podziel się

Znamy listę przyjętych zawodników na CAVALIADA Dressage Tour w Warszawie. Wśród nich takie gwiazdy jak wielokrotna zwyciężczyni cyklu CAVALIADY – Sandra Sysojeva czy aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Karola Mazurek. Konkursy ujeżdżenia odbędą się w czwartek i sobotę.

CAVALIADA Dressage – Warszawa – lista przyjętych zawodników

Zawodnik

Kraj

Klub

Konie

Lange Doreen

GER

PSV Gestüt Kodersdorf e. V.

FIRST LIGHT 3

Sysojeva Sandra

LTU

Klub Sportowy Centurion

FOUND BOY

Gutkowska Agnieszka

POL

BPK mazowieckie

A-FABERGE

Janas Ilona

POL

KJ. Lider Radzionków

DARK KNIGHT

Konarska Katarzyna

POL

LKS Stragona Strzegom

INDIAN SUMMER

Mazurek Karolina

POL

Heaa Turek

BIAŁY KRUK

Tomaszewska Teresa

POL

KJ Welt Opypy

BELLE COUTURE M

Woldański Marcin

POL

Varsovia Dressage Club

J’ADORE

Sandra Sysojeva – można powiedzieć, że powoli staje się królową ujeżdżenia na CAVALIADZIE, której cykl Dressage Tour wygrywała wielokrotnie. Jest wielokrotną mistrzynią swojego kraju (Litwy) w ujeżdżeniu. Wielokrotna zwyciężczyni konkursów na poziomie małej i dużej w trakcie zawodów międzynarodowych, uczestniczka Mistrzostw Świata Młodych Koni. Para którą zobaczycie, czyli Sandra i Found Boy zajęła 12 miejsce na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w 2021.

- Planuje wystartować na moim przepięknym ogierze Found Boy. To z nim startowałam przez cały poprzedni sezon, więc ma już doświadczenie w tego typu wydarzeniach. Na arenach otwartych z powodzeniem braliśmy udział w zawodach na poziomie Małej Rundy, więc myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do CAVALIADY. Nie możemy się doczekać startów w Warszawie – mówi Sandra Sysojeva.

Karolina Mazurek – aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski oraz Halowych Mistrzostw Polski seniorów. Zdecydowanie woli jak mówi się do niej Karola. Zdobywczyni blisko 30 medalów Mistrzostw Polski Młodych Koni, w swojej karierze uczestniczka Mistrzostw Świata Młodych Koni. Wielokrotna uczestniczka zawodów międzynarodowych oraz multimedalistka Halowych Pucharów Polski. Karola od zawsze zajmuje się jeździectwem i wywodzi się ze słynnej rodziny zajmującej  hodowlą koni, którą zapoczątkował jej dziadek Kazimierz Mazurek.

- Zabieram ze sobą 8-letniego ogiera Biały Kruk, z którym wygrałam Mistrzostwa Polski Młodych Koni 5 i 6-latków. Moim celem na CAVALIADĘ jest przede wszystkim wykorzystanie możliwości jeżdżenia na takich arenach, z niecodzienną oprawą i w innych warunkach niż wszystkie inne zawody ujeżdżeniowe. Cieszę się, że mam możliwość startów na CAVALIADZIE, a co do wyników to nie mam wielkich oczekiwać, jedziemy po to żeby zbierać doświadczenie i cieszyć się tymi występami– mówi Karola Mazurek.

CAVALIADA DRESSAGE TOUR w sezonie 23/24 zostanie rozegrana w ramach czterech zawodów:

1) Warszawa (16-19.11.2023) – pierwszy i drugi Etap

2) Poznań (7-10.12.2023) – trzeci i czwarty Etap

3) Sopot (1-4.02.2024) – piąty i szósty Etap

4) Kraków (22-25.02.2024)- siódmy Etap i Finał 5.

W ramach każdych zawodów CAVALIADA DRESSAGE TOUR zostaną rozegrane następujące konkursy na poziomie Małej Rundy: 1) Konkurs Intermediate I (CC-5), 2) Konkurs Intermediate I Freestyle – (CC-7). 6. W pierwszym Etapie Cyklu kolejność startu ustala się przez losowanie. W następnych Etapach i Finale zawodnicy startują w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc w aktualnej klasyfikacji.

W każdym z konkursów zaliczanych do CAVALIADA DRESSAGE TOUR zawodnicy zdobywają punkty bonifikacyjne za zajęte miejsca zgodnie z poniższą tabelą. Warunkiem przyznania punktów jest ukończenie konkursu.

Więcej informacji w regulaminie i propozycjach dostępnych tutaj: https://warszawa.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/propozycje/