Organizator:

CAVALIADA Future: górą Zofia Wierucka i Michalina Jach

Podziel się

Najlepsze młode zawodniczki tego sezonu CAVALIADY Future to Zofia Wierucka i Michalina Jach.

Cykl dla najmłodszych zawodników na kucach – CAVALIADA Future – to okazja dla tych jeźdźców i amazonek na zdobycie cennego doświadczenia na parkurach, wspaniałe przygotowanie do zdobywania kolejnych sukcesów, oraz szansa na wystartowanie przed licznie zgromadzoną Cavaliadową publicznością. Dziś w konkursach finałowych, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol, dzieci zaprezentowały doskonałą formę.

 

W kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowali się wszyscy startujący. Zwyciężyła Zofia Wierucka na wałachu Cykor, miejsce drugie zajęła Zofia Reimann na Frankenhoeh’s Mylord, a trzecie Anna Korus na kucu Lasek. W zmaganiach w kategorii MIDI po siedmiokonnym barażu najlepsza była Michalina Jach na Kresce, a tuż za nią znalazły się Mia Moczkowska na Milagross oraz Zuzanna Byczkowska na Pasji.

 

Ostatni etap zadecydował o końcowych rankingach całego cyklu, który toczył się podczas zawodów CAVALIADY w Warszawie, Poznaniu i Sopocie i wielkim finale w Krakowie. W kategorii MINI najwięcej punktów zgromadziła reprezentantka KJ Rumaky – Zofia Wierucka. Na drugim miejscu uplasowała się amazonka KJ Infernal Team Golesze – Maja Głoskowska, a Top 3 zamknęła Anna Korus z KJ Stajnia Przylesie Borzęta. Na najwyższym stopniu podium w kategorii MIDI stanęła Michalina Jach – zawodniczka KJ Herkules Wapno. Różnice były bardzo małe, bo zaledwie z trzema punktami straty miejsce drugie zajęła tu Zuzanna Byczkowska z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a trzecia była Alicja Marszałek Filipek.

 

Ostatni konkurs CAVALIADY Kraków 2023 – Last Chance, o nagrodę City Diet – wygrał Mikołaj Szurman na koniu Hitch. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Dąbrowska na koniu Contharga, a trzecie Daria Pietrzak na klaczy Unica-K.

 

Za nami cztery dni wspaniałej sportowej rywalizacji w czterech jeździeckich konkurencjach. Oprócz zmagań zawodników na arenie imprezę uświetniły widowiskowe pokazy oraz zawody Hobby Horse. Nie zawiodła także licznie zgromadzona publiczność. CAVALIADA powraca w czerwcu – tym razem w letniej odsłonie na plaży w Świnoujściu, w dniach 22-25.06! Bilety dostępne na stronie ToBilet.pl.

 

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/7301/competitions  

 

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.