Organizator:

CAVALIADA Horse Auction 2021 - wielki sukces w debiucie

Podziel się

CAVALIADA jak król Midas - czego nie dotknie, zamieni w złoto. Tak też stało się z jej premierowym projektem, który w wielkim stylu zadebiutował wczoraj wieczorem w Poznaniu.

CAVALIADA Horse Auction 2021 nie tylko wypełniła szczelnie trybuny hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale zakończyła się sukcesem finansowym. Sprzedano wszystkie dziesięć oferowanych koni uzyskując średnią 20 500 euro. Najdroższy był holsztyński Cordian, syn legendarnego ogiera Cornet Obolensky i córki Quidam de Revel, będącej pełną siostrą Quantum, sprzedany za 45 000 euro. Osiągnięta średnia była wyższa niż ta uzyskana na ostatniej aukcji zorganizowanej przez Związek Holsztyński, co pokazuje, że CAVALIADA wkroczyła na rynek aukcyjny z przytupem i ma ogromny potencjał.

Emocjonującą aukcję, z wdziękiem prowadził belgijsko-polski duet: Louis de Cleene & Mirosław Kołodziej. Zagraniczny aukcjoner jeszcze przed licytacją chwalił organizację, przygotowanie katalogu, promocję i kolekcję oferowanych koni. Faktycznie już od czwartku, kiedy konie dotarły na teren MTP, stajnia aukcyjna cieszyła się dużą popularnością. Godny podkreślenia jest fakt, że wysiłki całej ekipy aukcyjnej przełożyły się na bardzo dobre wyniki. Konie nie tylko znalazły nowych nabywców, ale trafiły również do świetnych sportowych stajni. Aż dwa konie, w tym najdroższy Cordian, zajmą boksy w Rosnówku, w stajni prowadzonej przez rodzinę Wechta. Warto w tym miejscu podkreślić, że rekordzista aukcyjny został wyhodowany w Polsce, przez Marka Wąsiewicza. Katalogowy numer 3 - Cornet Longed For (Cornet Obolensky x Cordino) wylicytowany przez lidera CAVALIADA Tour 2021/2022 Angelosa Touloupisa wyjedzie do słonecznej Grecji, a katalogowy nr 1 - Camillo (Comme Il Faut x Contender) zajmie boks w KJ Profil Piła.

- Włożyliśmy wiele energii w przygotowanie CAVALIADA Horse Auction 2021 - mówi Henryk Święcicki, współtwórca wczorajszego sukcesu. - Rozwój rynku aukcyjnego w Europie utwierdził nas w przekonaniu, że to świetny czas, na poszerzenie arsenału CAVALIADY o kolejny projekt, aukcję koni skokowych. Bardzo chcieliśmy stworzyć wydarzenie, które jednocześnie wesprze polskich hodowców i będzie stanowiło ciekawą ofertę dla klientów. Cieszymy się, że już pierwsza edycja przyniosła obiecujące wyniki, które pozwalają optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

Komplet informacji o sprzedanych koniach na stronie TUTAJ