Organizator:

CAVALIADA i Kraków muszą poczekać

Podziel się

Ze względu na decyzję Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, spowodowanej rozprzestrzenianiem się wirusa Equine Herpes Virus (EHV-1), CAVALIADA Kraków nie odbędzie się w terminie 11-14.03.2021.

 

Międzynarodowa Federacja Jeździecka ze skutkiem natychmiastowym odwołała zawody międzynarodowe w 10 krajach Europy, w tym w Polsce, do 28 marca 2021.

- Odwołanie zawodów w Europie nie było łatwą decyzją szczególnie biorąc pod uwagę, jak bardzo kalendarz FEI został dotknięty przez pandemię COVID-19. Jest to prawdopodobnie najbardziej poważny wybuch epidemii, z jakim mieliśmy do czynienia w Europie na przestrzeni ostatnich dekad. Nasza decyzja opiera się na jasno określonych epidemiologicznych czynnikach ryzyka. Ten szczep wirusa jest wyjątkowo agresywny i już spowodował śmierć wśród koni oraz dużą liczbę ciężkich przypadków klinicznych. Musimy zapewnić naszym koniom bezpieczeństwo – mówi Sekretarz Generalna FEI, Sabrina Ibáñez.

Zawody zostały odwołane w następujących krajach: Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Włochy, Austria, Polska, Holandia, Niemcy, Słowacja. To oznacza, że zawody CAVALIADA Kraków 2021 – finał LEC Pucharu Świata w skokach przez przeszkody zaplanowane na 11-14 marca nie odbędą się.

- Niestety ze względu na obecną sytuację nie możemy zorganizować Finału LEC Pucharu Świata, na który wszyscy czekaliśmy i do którego przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Rozumiemy decyzję Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i w pełni jednoczymy się z całym środowiskiem jeździeckim mając nadzieję, że dzięki tym ograniczeniom, szybko zahamujemy rozprzestrzenianie się wirusa. Zależy nam na tym, aby zawodnicy mogli jak najszybciej wrócić na areny międzynarodowych zmagań i przygotować się do startu w Igrzyskach Olimpijskich. Mamy również nadzieję, że już wkrótce wszyscy ponownie spotkamy się na Cavaliadzie – podkreśla Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour.

Pełne oświadczenie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej TUTAJ

Informujemy, że w najbliższych dniach dokonamy zwrotów środków za zakupione transmisje PPV. Zwrot opłaty organizacyjnej dla zawodników nastąpi w terminie do 10 dni.