Organizator:

CAVALIADA jest kobietą

Podziel się

W jeździectwie nie ma podziału na kobiety i mężczyzn. Jest to jedyny sport, w którym kobiety startują ramię w ramie z mężczyznami i we wszystkich najważniejszych imprezach mistrzowskich jest tylko jedna klasyfikacja – brak w niej podziałów na płeć. Jest to też jedyna dyscyplina olimpijska, w której zwierzę jest sportowcem postawionym na równi z człowiekiem.

To jest właśnie piękno sportu jeździeckiego i jeden z wielu powodów, dlaczego uwielbiamy organizować największe wydarzenie jeździeckie w Polsce – CAVALIADĘ.

Brak podziałów jest obecny nie tylko w świecie sportowej rywalizacji, ale również w branży. Coraz więcej kobiet piastuje najważniejsze stanowiska i ma realny wpływ na rozwój jeździectwa na świecie. W tym roku podczas najbliższej CAVALIADY w Warszawie, która odbędzie się w dniach 10-13 listopada 2022 r. ma miejsce sytuacja wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii gospodarzem toru będzie kobieta – Magdalona Erdelyi z Węgier. Doświadczenie zbierała budując tory m.in. na zawodach międzynarodowych na Węgrzech, prestiżowych zawodach CSI4* Samorin, Mistrzostwach Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Turcji, była też asystentką gospodarza toru na prestiżowych zawodach CHIO Aachen w 2005 i 2006 roku, Finale Pucharu Świata w Kuala Lumpur w 2006 oraz na World Equestrian Games w Aachen w 2006 roku.

Ewenementem będzie również fakt, że w Warszawie większość komisji oficjalnej to kobiety:

- sędzia główny – Zofia Jurczyńska-Kret

- sędzia zagraniczny – Frederique Vuarnet z Francji

- szef komisarzy – Aleksandra Tutaj

- delegat weterynaryjny FEI – Małgorzata Świderek-Baran

- sędziowie – Małgorzata Chajęcka, Ewa Porębska-Gomółka

- asystenci komisarzy – Sylwia Bogacz, Justyna Olszak, Weronika Raczak, Alina Talik-Przechrzta