Organizator:

CAVALIADA Kraków 2023 w pigułce!

Podziel się

Co? Gdzie? Kiedy? Zamieszczamy najważniejsze informacje przed CAVALIADA Kraków 2023.

Co, gdzie, kiedy na CAVALIADA Kraków 2023?

Królewskie Miasto Kraków już po raz kolejny zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody. Dla zawodników jest to kolejna okazja do wystartowania na największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce – TAURON Arena Kraków, a także do zdobycia cennego doświadczenia na wymagających parkurach. Dzięki współpracy i zaangażowaniu organizatorów – Grupy MTP i Gminy Miejskiej Kraków, z roku na rok wzrasta prestiż krakowskiej edycji CAVALIADY.

Kiedy CAVALIADA Kraków 2023?

To wspaniałe widowisko odbędzie się już niedługo, a dokładniej 02.03.2023. W Krakowie gościć będziemy 4 dni, aż do 05.03.2023, śledząc poczynania najlepszych w swoim fachu sportowców oraz ich zdolne wierzchowce.

Gdzie się odbędzie CAVALIADA w Krakowie?

Miasto, do którego zawita CCAVALIADA to Kraków. Zawodnicy mierzyć się będą na największej co do wielkości arenie widowiskowo-sportowej w Polsce – TAURON ARENIE! Hala na trybunach stałych może pomieścić nawet 15 000 kibiców, co zapewnia niesamowite przeżycia dla każdego kto zdecyduje się wziąć udział w wydarzeniu!

Jak dojechać na CAVALIADĘ?

Obiekt jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe. W bliskim sąsiedztwie znajdują się postoje TAXI.

Komunikacja miejska:

Tramwaje

Przystanek – TAURON Arena Kraków al. Pokoju:

 • linia nr 1
 • linia nr 14
 • linia nr 22

Przystanek – TAURON Arena Kraków Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II):

 • linia nr 4
 • linia nr 9
 • linia nr 10
 • linia nr 44
 • linia nr 52

Autobusy

Przystanek – TAURON Arena Kraków al. Pokoju:

 • linia nr 128

Przystanek – TAURON Arena Kraków Wieczysta:

 • linia nr 124
 • linia nr 128
 • linia nr 424

Przystanek – TAURON Arena Kraków (pod wejściem głównym przy ul. Lema):

 • linia nr 128

Co znajduje się w programie CAVALIADY?

SKOKI PRZEZ PRZESZKODY to najpopularniejsza konkurencja jeździecka w Polsce i na całym świecie oraz podstawa naszego programu sportowego. W tej konkurencji para jeździec i koń pokonują przeszkody umieszczone na parkurze. Każda z przeszkód zbudowana jest w sposób bezpieczny zarówno dla konia jak i zawodnika, to znaczy, że elementy przez które przeskakują nawet przy lekkim uderzeniu opadają na ziemię. W konkursach skokowych koń i jeździec mają do pokonania od kilku do kilkunastu przeszkód w określonej kolejności, czasie i z możliwie jak najmniejszą ilością błędów.

Powożenie na CAVALIADZIE rozgrywane jest w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Do rywalizacji przystępuje 5 drużyn, z czego trzy to medaliści Mistrzostw Polski, jedna to zwycięzca kwalifikacji i jedna dzika karta przyznana przez organizatora. Rywalizacja odbywa się w formule maratonu kombinowanego, czyli połączenia przeszkód maratonowych z zręcznościowymi.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest konkurencją olimpijską, inaczej na tą konkurencję mówi się jeździecki triathlon, ponieważ łączy w sobie 3 próby - ujeżdżenie, skoki i niezwykle emocjonującą próbę terenową.Na CAVALIADZIE rozgrywana jest wyłącznie próba terenowa, to jedna z nielicznych imprez jeździeckich, dająca możliwość pokonywania przeszkód terenowych w warunkach halowych.

Ujeżdżenie to konkurencja olimpijska, podstawa każdej konkurencji jeździeckiej. Na CAVALIADZIE rywalizacja odbywa się w randze zawodów krajowych CDN, jednak już od kilku lat na listach nie brakuje zawodników z zagranicy. Ujeżdżenie to konkurencja, w której jeździec i koń wykonują poszczególne figury na czworoboku o wymiarach 20x60 metrów. Czworobok jest zaopatrzony w zestaw liter, rozmieszczonych w określony sposób, tak by zawodnik miał punkty odniesienia w trakcie wykonywania programu. Co ciekawe sam program nie stanowi zagadki dla zawodników, jest on ogólnie dostępny, dzięki czemu zawodnik uczy się go na pamięć a przez powtarzanie ma możliwość "doszlifować" każdą niedoskonałość.

Pokazy! Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji koni arabskich po widowiskowe pokazy grup kaskaderskich i rekonstrukcyjnych. W zeszłym roku kibice mogli podziwiać występy La Pattat Dutka & Franczak Horse Show - piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie.

Pełny program zawodów CAVALIADA Kraków 2023 znajdziecie tutaj – stan na 19.01.2023!

Bilety - gdzie kupię bilety na CAVALIADĘ? Ile kosztują bilety na CAVALIADĘ?

Bilety w różnych specyfikacjach zakupić można na stronie tobilet.pl, lub klikając w baner poniżej.

 W ofercie znajdują się bilety: REGULAR, LAST MINUTE oraz VIP – pula biletów jest ograniczona ilościowo oraz czasowo, dlatego spieszcie się z ich zakupem!