Organizator:

Cavaliada Sopot 2023 w pigułce!

Podziel się

Co? Gdzie? Kiedy? Zamieszczamy najważniejsze informacje przed CAVALIADA Sopot 2023.

Po pierwszej zakończonej sukcesem edycji CAVALIADY Sopot przyszedł czas na kontynuacje rozpoczętej w zeszłym roku tradycji. Od 02.02.2023 przez przynajmniej 3 kolejne dni Sopot stanie się międzynarodową stolicą skoków przez przeszkody. Sportowcy ze swoimi wierzchowcami konkurować będą na jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w naszym kraju – Ergo Arena. Nowoczesna infrastruktura obiektu pozwoli przygotować dla zawodników i koni obszerną arenę (70 x 35m). Jesteśmy pewni wysokiej frekwencji i dostarczenia widowni pełni niezapomnianych, jeździeckich emocji.  

Gdzie się odbędzie CAVALIADA w Sopocie?

CAVALIADA zawita po raz drugi do Miasta Sopot, a dokładniej do Ergo Areny znajdującej się na pograniczu wcześniej Wspomnianego Sopotu i Gdańska. Jest to jedna z największych hal widowiskowo-sportowych  w Polsce. Znana jest z organizowania najważniejszych światowych imprez. Arena ta posiada ponad 11 400 miejsc siedzących i mamy nadzieję, że zapełnicie ją do ostatniego miejsca!

Jak dojechać na CAVALIADĘ?

Dogodna lokalizacja Ergo Areny pozwala na łatwy dojazd pociągiem SKM, autobusem, tramwajem ZTM, czy trolejbusem ZKM.

Komunikacja miejska:

SKM Szybka Kolej Miejska (rozkłady jazdy)

 • Przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka – 15 min)
 • Przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką – 10 minut)

Tramwaj (rozkład jazdy

 • nr 2 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 5 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 8 – przystanek  Osiedle  Wejhera

Autobus (rozkład jazdy

 • nr 148 – przystanek Gospody (Gdańsk)
 • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
 • nr N4 – przystanek Jelitkowo (Gdańsk)
 • nr N12 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Trolejbus (rozkład jazdy

 • nr 31

Parking

Parking nie będzie dostępny dla zwiedzających. Ze względu na charakter wydarzenia - budowa stajni na 300 koni, zaplecza technicznego oraz rozprężalni i magazynu parking wokół ERGO ARENY nie będzie dostępny dla zwiedzających. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnimy odpowiednie bezpieczeństwo i spokój koniom odpoczywającym w stajniach. Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej.

 

Co znajduje się w programie CAVALIADY?

SKOKI PRZEZ PRZESZKODY to najpopularniejsza konkurencja jeździecka w Polsce i na całym świecie oraz podstawa naszego programu sportowego. W tej konkurencji para jeździec i koń pokonują przeszkody umieszczone na parkurze. Każda z przeszkód zbudowana jest w sposób bezpieczny zarówno dla konia jak i zawodnika, to znaczy, że elementy przez które przeskakują nawet przy lekkim uderzeniu opadają na ziemię. W konkursach skokowych koń i jeździec mają do pokonania od kilku do kilkunastu przeszkód w określonej kolejności, czasie i z możliwie jak najmniejszą ilością błędów.

Powożenie na CAVALIADZIE rozgrywane jest w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Do rywalizacji przystępuje 5 drużyn, z czego trzy to medaliści Mistrzostw Polski, jedna to zwycięzca kwalifikacji i jedna dzika karta przyznana przez organizatora. Rywalizacja odbywa się w formule maratonu kombinowanego, czyli połączenia przeszkód maratonowych z zręcznościowymi.                      

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest konkurencją olimpijską, inaczej na tą konkurencję mówi się jeździecki triathlon, ponieważ łączy w sobie 3 próby - ujeżdżenie, skoki i niezwykle emocjonującą próbę terenową. Na CAVALIADZIE rozgrywana jest wyłącznie próba terenowa, to jedna z nielicznych imprez jeździeckich, dająca możliwość pokonywania przeszkód terenowych w warunkach halowych.

Ujeżdżenie to konkurencja olimpijska, podstawa każdej konkurencji jeździeckiej. Na CAVALIADZIE rywalizacja odbywa się w randze zawodów krajowych CDN, jednak już od kilku lat na listach nie brakuje zawodników z zagranicy. Ujeżdżenie to konkurencja, w której jeździec i koń wykonują poszczególne figury na czworoboku o wymiarach 20x60 metrów. Czworobok jest zaopatrzony w zestaw liter, rozmieszczonych w określony sposób, tak by zawodnik miał punkty odniesienia w trakcie wykonywania programu. Co ciekawe sam program nie stanowi zagadki dla zawodników, jest on ogólnie dostępny, dzięki czemu zawodnik uczy się go na pamięć a przez powtarzanie ma możliwość "doszlifować" każdą niedoskonałość.

Pokazy! Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji koni arabskich po widowiskowe pokazy grup kaskaderskich i rekonstrukcyjnych. W zeszłym roku kibice mogli podziwiać występy La Pattat Dutka & Franczak Horse Show - piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie.

 

Pełny program zawodów CAVALIADA Kraków 2023 znajdziecie – stan na 23.01.2023!

Zachęcamy do czynnego śledzenia naszych social mediów, by być na bieżąco, gdyż sportowa rywalizacja może wymusić drobne przesunięcia w czasie.

 

Bilety - gdzie kupię bilety na CAVALIADĘ? Ile kosztują bilety na CAVALIADĘ?

Bilety w różnych specyfikacjach zakupić można na stronie tobilet.pl, lub klikając w baner poniżej.

W ofercie znajdują się bilety: LAST MINUTE oraz VIP – pula biletów jest ograniczona ilościowo oraz czasowo, dlatego spieszcie się z ich zakupem!