Organizator:

CAVALIADA Tour 23/24 – nowości w programie

Podziel się

Wyższa ranga zawodów i dwa konkursy WKKW – to dwie największe zmiany w programie nadchodzącego cyklu CAVALIADY, który odbędzie się w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie.

CAVALIADA Tour 2023/2024 rozpocznie się w listopadzie od zawodów w Warszawie. Będą one pierwszym przystankiem największego cyklu halowych zawodów jeździeckich w Polsce. Organizatorzy opublikowali program, a w nim kilka nowości i sporo przetasowań.

Co nowego w programie?

Zawodników konkurencji skoków przez przeszkody zobaczymy codziennie, jednak tym razem, w Warszawie, rywalizować będą na trudniejszym poziomie CSI3*W. Program skokowy uzupełnią międzynarodowe zawody dla Amatorów. Nie zabraknie uwielbianych przez kibiców konkursów: Speed & Music wzbogaci piątkowy program, konkurs barier po raz pierwszy w hali na CAVALIADZIE odbędzie się w sobotę, a najważniejszy konkurs zawodów – PKO Bank Polski Grand Prix – odbędzie się w niedzielę.

- Zależy nam aby sport, który można oglądać na arenach CAVALIADY, był na jak najwyższym poziomie. Wyższa ranga zawodów i większa pula nagród z pewnością się na to przełoży – mówi Jakub Patelka, Dyrektor CAVALIADA Tour. I dodaje: - Od wielu lat obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie wokół Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Z tego względu zdecydowaliśmy się na dołożenie jeszcze jednego konkursu. Dzięki temu będzie można podziwiać zawodników WKKW dwa razy – w czwartek i piątek. Powożenie zaprzęgami parokonnymi i ujeżdżenie tradycyjnie zobaczymy w dwóch konkursach – dodaje Jakub Patelka.

Program CAVALIADA Warszawa 2023*
16-19.11.2023, COS TORWAR Warszawa

Czwartek

CSI3*W Średnia Runda

CSIAm-A Amateur Tour

DRESSAGE Tour

CSI3*W Duża Runda

EVENTING Tour

Piątek

CSIAm-A Amateur Tour

CSI3*W Średnia Runda

CSI3*W Duża Runda, LR

CSI3*W Speed & Music

EVENTING Tour

Sobota

CSIAm-A Amateur Tour Final

DRESSAGE Tour

CAVALIADA FUTURE

CSI3*W Finał Średniej Rundy, LR

Blok pokazowy

CAVALIADA FUTURE sztafeta

ORLEN DRIVING Tour

Konkurs Barier

NIEDZIELA

CSI3*W Last Chance

CAVALIADA FUTURE

PKO BANK POLSKI GRAND PRIX, LR

FINAŁ ORLEN DRIVING TOUR

*program może ulec zmianie co nie jest podstawą do reklamacji i zwrotu biletu

Bilety na CAVALIADA Tour 23/24

Sprzedaż biletów na wszystkie edycje CAVALIADA Tour 2023/2024 jest już otwarta:

Bilety CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023: https://tobilet.pl/cavaliada-warszawa-2023.html

Bilety CAVALIADA Poznań 07-10.12.2023: https://tobilet.pl/cavaliada-poznan-2023.html

Bilety CAVALIADA Sopot 01-04.02.2024: https://tobilet.pl/cavaliada-sopot.html

Bilety CAVALIADA Kraków 22-25.02.2024: https://tobilet.pl/cavaliada-krakow.html

Czym jest CAVALIADA Tour?

CAVALIADA to największy, halowy cykl zawodów jeździeckich w Polsce, który łączy ze sobą trzy elementy: SPORT (międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, zawody w powożeniu, WKKW i ujeżdżeniu), EXPO (największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce), SHOW (pokazy i atrakcje dla najmłodszych).

CAVALIADA to wydarzenie jeździeckie organizowane przez zespół Grupy MTP. Pierwsze zawody pod tą nazwą odbyły się w 2010 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obecnie CAVALIADA to cykl obejmujący cztery miasta: Warszawę, Poznań, Sopot i Kraków. Grupa MTP dwukrotnie zorganizowała też edycję letnią tego wydarzenia. CAVALIADA Summer odbyła się w 2016 roku w Kołobrzegu i w 2023 w Świnoujściu. To jedyne, międzynarodowe zawody jeździeckie w Europie, które odbyły się bezpośrednio na plaży.