CAVALIADA KRAKÓW 22-25.02.2024 👉 Bilety kupisz na: tobilet.pl 👈  

Organizator:

CAVALIADA Tour – Finał za miesiąc w Krakowie

Podziel się

Rywalizacja w CAVALIADA Tour 2023/2024 to nie tylko cztery wyjątkowe wydarzenia, ale również zmagania rankingowe o tytuł najlepszego zawodnika sezonu. Wielki finał, obejmujący uroczyste dekoracje poszczególnych rankingów odbędzie się w dniach 22-25 lutego 2024 r. w TAURON Arena Kraków. Jednak jeszcze zanim poznamy tego, który stanie na najwyższym miejscu podium, zawodnicy powalczą o punkty w trzecim etapie w Sopocie.

CAVALIADA Tour składa się z czterech kluczowych na mapie Europy zawodów sportowych. Klasyfikacje rankingowe prowadzone są we wszystkich konkurencjach jeździeckich. Ranking CAVALIADA Tour odpowiada rywalizacji międzynarodowej w skokach przez przeszkody, CAVALIADA Future to dzieci na kucach, a CAVALIADA Open Tour to rywalizacja dla Amatorów. Rankingi prowadzone są też w pozostałych konkurencjach: WKKW (TRAF Eventing Tour), powożenie (ORLEN Driving Tour) i ujeżdżenie (CAVALIADA Dressage Tour). W każdym etapie zawodnicy walczą o kolejne punkty, a walka o pozycję lidera z każdą lokalizacją jest coraz bardziej zacięta. 

Ranking CAVALIADA Tour dotyczy konkurencji skoków przez przeszkody. Konkursy zaliczane do tego rankingu to te najbardziej wymagające sportowo, czyli Duża Runda w piątek oraz Grand Prix w niedzielę. W sumie ranking CAVALIADA Tour obejmuje aż 7 konkursów eliminacyjnych oraz finał:

- CSI3*-W Cavaliada Warszawa** (16-19 listopada 2023) - 1. i 2. eliminacja

- CSI4*-W Cavaliada Poznań** (7-10 grudnia 2023) - 3. i 4. eliminacja

- CSI2* Cavaliada Sopot** (1-4 lutego 2024) - 5. i 6. eliminacja

- CSI4*-W Cavaliada Kraków** (22-25 lutego 2024) - 7. eliminacja i wielki finał

Zasady klasyfikacji

W każdym konkursie zaliczanym do CAVALIADA Tour uczestnicy zdobywają punkty rankingowe w zależności od zajętego miejsca. Liczba przyznawanych punktów różni się dla eliminacji i finałowego konkursu, gdzie punkty są podwajane. Końcowa klasyfikacja jest ustalana na podstawie sumy punktów zdobytych w trzech najlepszych startach w eliminacjach i w finałowym konkursie. Historia finałowych rozgrywek pokazała, że tego, kto zwycięży, nie możemy być pewni do samego końca.

„CAVALIADA w Krakowie jest dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem z dwóch względów. Po pierwsze, jest to ostatni etap CAVALIADY Tour, gdzie będziemy robić wszystko, aby wygrać, a po drugie, jest to finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, gdzie stawka jest bardzo wysoka – rywalizacja będzie się toczyć o awans do Finału Pucharu Świata w Riyadh. Arena w Krakowie jest niesamowita. Chciałbym ukończyć sezon CAVALIADY Tour w jak najlepszym stylu, do zobaczenia!” - mówi Angelos Touloupis z Grecji, aktualnie drugi w rankingu.

Nagrody i finałowa ceremonia dekoracji

Dla trójki najlepszych zawodników sezonu CAVALIADA Tour 2023/2024 organizatorzy przygotowali wyjątkową ceremonię dekoracji ze specjalną oprawą. Na najlepszych czeka nie tylko czerwony dywan i statuetki. Przede wszystkim, w klasyfikacji CAVALIADA Tour, pięciu zawodników, którzy zdobyli najwięcej punktów rankingowych, otrzymuje nagrody finansowe w następujących kwotach:

  1. EUR 5 200,00
  2. EUR 2 600,00
  3. EUR 2 100,00
  4. EUR 1 500,00
  5. EUR 1 000,00

Szczegółowe zasady są dostępne w regulaminie rozgrywek. Więcej informacji na temat CAVALIADA Tour na stronie www.cavaliada.pl. Dołącz do nas na ekscytujące podsumowanie sezonu CAVALIADA Tour 2023/2024.