👉 CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023  

Organizator:

CAVALIADA Tour: Triumf Jarosława Skrzyczyńskiego

Podziel się

Grand Prix CAVALIADA Kraków wygrał reprezentant Holandii Jack Ansems na klaczy Fliere Fluiter. Cały cykl CAVALIADA Tour zakończył się triumfem Jarosława Skrzyczyńskiego.

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Grand Prix CAVALIADY w Krakowie o nagrodę̨ PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa zebrał na liście startowej 35 par. W parkurze podstawowym o wysokości 155 cm tylko sześciu udało się odnotować bezbłędny przejazd. W ostatecznej rozgrywce nie do pokonania okazał się być reprezentant Holandii – Jack Ansems.

“Według mnie to był dość wysoki parkur. Miał przyjemny początek, ale dalej było już trudniej, szczególnie wymagający był duży okser w rogu oraz linia od deski do szerokiego oksera na środku. Był to jednak uczciwy tor, prawdziwe Grand Prix. Jesteśmy tu daleko od domu, więc kiedy w rozgrywce jest niewiele koni jak dziś, zawsze próbuję wygrać i dać z siebie wszystko.” – powiedział zwycięzca, który dosiadał konia Fliere Fluiter – “To 12-letnia klacz po Zirocco Air. Pracuję z nią od czterech lat, zaczynaliśmy od najniższych konkursów na wysokości 80 centymetrów i pięliśmy się w górę aż do tego poziomu. Doszliśmy do tego wspólnie. Jest bardzo mądra i uważna. Trzeba jednak zdobyć jej zaufanie. W stajni wszystko przy niej robię ja sam. To bardzo mądry koń.”

Miejsce drugie zajął dziś Jarosław Skrzyczyński na 9-letnim ogierze Inturido. Tym samym zawodnik po raz siódmy został zwycięzcą cyklu CAVALIADA Tour. Zapytany o podsumowanie zmagań mówił: „To miłe i motywujące uczucie. Rywalizacja była dziś ciężka, bo przeciwnicy nie odpuszczali, każdy chciał wygrać i zdobyć punkty, jak nie do Pucharu Świata, to do CAVALIADA Tour. W rozgrywce nie chciałem ryzykować bardzo ostrej jazdy, żeby nie zrazić Inturido, bo jest to jeszcze młody koń. Pojechałem dziś w miarę szybko, ale bezpiecznie.”

Trzecie miejsce w konkursie należało do Przemysława Konopackiego na klaczy Home-Run. W rankingu CAVALIADA Tour na drugim stopniu podium stanął reprezentant Grecji Angelos Touloupis, a na trzecim zwycięzca Grand Prix Jack Ansems.

Konkurs był też ostatnią szansą na zdobycie punktów do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Po zaciętej rywalizacji kwalifikację do finału w Lipsku zdobyli: Litwin Andrius Petrovas, Węgier Zoltan Czékus i po raz czwarty w swojej karierze Polak - Jarosław Skrzyczyński.

W finałowym konkursie CAVALADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem firmy Torpol,w kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowały się cztery pary. W finałowym barażu wszyscy powtórzyli zerowy przejazd, a wygrała Julia Nazarewicz na wałachu Tango. Tuż za nią uplasowała się Zofia Kamińska na Pasjonata Amigo, a trzecia była Maja Nagła na ogierze Walnut Samson. W kategorii MIDI po rozgrywce najlepsza okazała się Michalina Jach na klaczy Kreska. Miejsce drugie zajęła Martyna Grobelny na kucu Maks, a trzecie Zofia Janusz na Jagience.

Po rywalizacji najmłodszych zawodników w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie na najwyższym stopniu podium kategorii MINI stanęła Maja Nagła z KJ Stajnia Adamus Rogusko. Na pozycji drugiej uplasowała się amazonka Sopockiego Klubu Jeździeckiego Julia Nazarewicz, a Top 3 zamknęła zawodniczka SKJ Beckersport Katarzyna Zawadzka. Najwięcej punktów w kategorii MIDI w całym cyklu zgromadziła Michalina Jach z KJ Herkules Wapno. Miejsce drugie zajęła zawodniczka KJ Akademia Kucania Dawidy Zofia Janusz, a na miejscu trzecim znalazła się Julia Peszek z SKJ Beckersport Laszczki.

„Przed ceremonią dekoracji w rankingu CAVALIADY Future w kategorii MIDI wkradł się błąd. Błąd został skorygowany tak szybko jak było to możliwe. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy zawodników, trenerów i rodziców.” – powiedział dyrektor sportowy CAVALIADA Tour - Szymon Tarant.

W konkursie Grand Prix Freestyle w ramach IMMERGAS Dressage Tour najlepsza była dziś Sandra Sysojeva na wałachu Jack Daniel’s – i to właśnie amazonka KS Centurion stanęła na najwyższym stopniu podium w całym cyklu. Miejsce drugie zajęła Ilona Janas, dziś dosiadająca konia Zi-Zi Top, a trzecia była zawodniczka KJ Golden Dream – Anna-Maria Gawłowska na ogierze Cardamon.

Finałowy konkurs Rundy Amatorów o nagrodę Dyrektora Zarządu Infrastrukury Sportowej w Krakowie pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej zakończył się zwycięstwem Elżbiety Jodłowskiej na Rubinie. Kolejne miejsca zajęły Weronika Jagoda na klaczy Bacardia oraz Alina Sitek na Karezzo WP.

W porannym Finale Małej Rundy, o nagrodę Covalliero, triumfował Jarosław Skrzyczyński na klaczy Karanza van de Boomgaardschuur. Drugie miejsce zajął Łukasz Brzóska na ogierze Dark’Ann, a trzecie Anna Stasiak na klaczy Con Cordia.

Sponsorem Głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Partnerem strategicznym jest Totalizator Sportowy, Partnerem Małopolska, a organizatorem Grupa MTP. Na wydarzenie zapraszało Miasto Gospodarz: Kraków.