Organizator:

CAVALIADA Warszawa i Poznań - bilety oraz program

Podziel się

Już 15 września o godzinie 12.00 ruszy sprzedaż biletów na Cavaliada Warszawa oraz Cavaliada Poznań 2021. Sprawdzone punkty programu pozostaną bez zmian, jednak organizatorzy już teraz zapowiadają zmianę formuły dwóch konkursów: Cavaliada Future oraz Venus vs. Mars. Co wiemy o programie tegorocznego, największego cyklu jeździeckiego w Polsce?

Tradycyjnie podczas czterech dni zawodów, kibice będą mogli zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu: skoki przez przeszkody, powożenie zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżenie oraz Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Nie zabraknie również pokazów, a także Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

Zawody w skokach przez przeszkody będą się odbywać w randze międzynarodowej z konkursami zaliczanymi do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Po raz pierwszy w historii finał Cavaliada Tour, a także finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata odbędzie się nie w Warszawie, a w Krakowie. Nowością tego cyklu jest również nowa lokalizacja – Sopot i Ergo Arena.

- Każdy z nas czeka na Cavaliadę. To niesamowite zawody i świetne show. Jeszcze w grudniu rozmawiałam z moim chłopakiem o tym, że Ergo Arena byłaby idealnym miejscem na Cavaliadę no i proszę – w styczniu zobaczymy się właśnie tam. Naprawdę nie mogę się doczekać startu na tej arenie. Jednak najbardziej związana jestem z Cavaliadą w Poznaniu. Tam startuje od małego dziecka i mam z nią najwięcej miłych wspomnień - mówi Ola Kierznowska, złota medalistka Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców, zwyciężczyni dwóch Grand Prix Cavaliady, w tym w Poznaniu podczas CAVALIADA Winter Tour.

Najważniejsze punkty programu 

Najważniejsze punkty programu pozostaną bez zmian. Powożenie zobaczymy w czwartek i sobotę, WKKW w piątek, a ujeżdżenie w piątek i niedzielę. Konkursy w skokach przez przeszkody będą każdego dnia zawodów. Potęga Skoku będzie w piątek, a Speed & Music w sobotę. Powożenie oraz WKKW rozgrywane będą w ramach Halowego Pucharu Polski, których finał odbędzie się w lutym w Krakowie. Dodatkowo, już teraz możemy zapowiedzieć, że CAVALIADA Future oraz Venus vs. Mars pojawią się w nowych formułach. O nich poinformujemy po zatwierdzeniu propozycji przez Międzynarodową Federację Jeździecką.

- Już teraz powoli szykujemy się do cyklu Cavaliady. W tym sezonie będę startować w dwóch konkurencjach – skokach oraz WKKW, tu prawdopodobnie z moją sprawdzoną już Igunią (Ideal Girl) - mówi Daria Kobiernik, zawodniczka która w latach 2019/2020 jako pierwsza w historii wystartowała podczas Cavaliady w trzech konkurencjach – skokach przez przeszkody, WKKW oraz ujeżdżeniu, wygrywając cały cykl WKKW – CAVALIADA Eventing Tour. I dodaje – Na którą lokalizację czekam najbardziej? Poznań to mekka Cavaliady – najbardziej prestiżowa lokalizacja z wyjątkową atmosferą. Szczególnie ekscytująco zapowiada się też nowa lokalizacja - Sopot, ale z racji tego, że zawsze dobre wyniki miałam w Krakowie to zdecydowanie najbardziej czekam na finał. Mam nadzieję, że w tym roku ponownie zobaczymy trybuny pełne kibiców, bo kibice to dusza tej imprezy.

Niezwykłe pokazy w soboty i niedziele

Część pokazowa znajduje się w sobotnim i niedzielnym programie. Wystąpi znana już z Cavaliady grupa La Pattat Dutka & Franczak Show. Przedstawi ona spektakl „Zaczarowani”, który jest baśniową aranżacją pełną magii, zaufania i niezwykle emocjonujących elementów przedstawionych przez międzynarodowy zespół artystów konnych. Piękne konie rasy Lipicańskiej oraz gorącokrwiste Lusitano zaprezentują najwyższy poziom umiejętności łącząc piękno ujeżdżenia z energetycznym woltyżem francuskim.

- Dla nas Cavaliada to wyjątkowe widowisko sportowe łączące całe środowisko jeździeckie, wypełnione z każdej strony przez rzeszę kibiców, zawodników czterech konkurencji, sponsorów i partnerów, przedstawicieli branży, wystawców, media. To wszystko składa się na wyjątkową atmosferę i niezapomniane emocje. Niestety pandemia mocno zweryfikowała nasze plany i ciężko było nam wyobrazić sobie Cavaliadę bez publiczności. Mamy jednak nadzieję, że nowy cykl nie spotka się ze znacznymi ograniczeniami, dlatego już 15 września rozpoczniemy sprzedaż biletów na dwa pierwsze wydarzenia – Warszawę i Poznań – podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour.

Sprzedaż biletów już 15 września

Sprzedaż biletów odbywa się zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pula biletów została podzielona na pulę dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 pełną dawką szczepionek dopuszczonych w Unii Europejskiej oraz na pulę dla osób niedeklarujących wykonania pełnego szczepienia.

Rozpoczęcie sprzedaży dwóch wydarzeń: w Warszawie i Poznaniu planowane jest na 15 września, o godzinie 12:00 wyłącznie za pośrednictwem platformy www.tobilet.pl 

Sprzedaż biletów na Cavaliadę w Sopocie i Krakowie planowana jest na październik.

Kalendarz CAVALIADA Tour:

- Warszawa 11-14.11.2021

- Poznań 16-19.12.2021

- Sopot 20-23.01.2022

- Kraków 17-20.02.2022