CAVALIADA

DROGI KIBICU! JEŚLI KUPIŁEŚ BILET DLA OSÓB ZASZCZEPIONYCH PAMIĘTAJ ZABRAĆ ZE SOBĄ WAŻNY CERTYFIKAT COVID, BĘDZIE ON WERYFIKOWANY PRZED WEJŚCIEM GŁÓWNYM.  

Organizator:

CAVALIADA – wielki finał w Krakowie!

Podziel się

Królewskie Miasto Kraków po raz trzeci zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody.

Królewskie Miasto Kraków po raz trzeci zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody. W dniach 17-20.02.2022 roku w TAURON Arenie Kraków odbędzie się CAVALIADA – międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody
i Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Zawody w randze CSI3*-W i CSI1* przyciągną na start najlepszych zawodników z Polski i Europy. Sportowe emocje na najwyższym poziomie zapewni finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dla zawodników, którzy walczą o punkty i awans do finału, który odbędzie się w kwietniu w Lipsku, Kraków to ostatni i najważniejszy przystanek w walce o spełnienie marzeń. To właśnie podczas CAVALIADY poznamy trzech najlepszych zawodników naszej ligi, którzy zakwalifikują się do finału.

- CAVALIADA w Krakowie, mimo stosunkowo krótkiej historii, już zdążyła zyskać renomę imprezy sportowej na światowym poziomie, którą stale wraz z Miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie rozwijamy. CAVALIADA 2021/2022 to cztery przystanki: Warszawa, Poznań, Sopot oraz Kraków. Po raz pierwszy w 11-letniej historii, uroczysty finał cyklu CAVALIADA oraz finał LEC Pucharu Świata odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Jako organizatorzy uważamy, że jest to najlepsze miejsce do tego typu imprez, dlatego cieszymy się, że mamy w tym pełne wsparcie Miasta Kraków – mówi Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour.

- Nasze starania przyniosły efekty i – mimo zwiększonych wymogów organizacyjnych związanych z sytuacją epidemiczną – CAVALIADA powróci do naszego miasta już na początku przyszłego roku. Dzięki znakomitej współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i Komitetem Organizacyjnym CAVALIADA Tour, po raz trzeci w TAURON Arenie Kraków rywalizować będą najlepsi zawodnicy tej części Europy, a także młodzi adepci jeździectwa. Cieszymy się, że ranga sportowa krakowskiej odsłony imprezy
z edycji na edycję wzrasta, tak samo jak z roku na rok zwiększa się zainteresowanie mieszkańców naszego miasta tą dyscypliną sportu
– mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

CAVALIADA to nie tylko sport na najwyższym poziomie, ale również uwielbiane przez publiczność konkursy rozrywkowe, jak: Potęga Skoku, Speed & Music, Venus vs. Mars, sztafeta i konkursy CAVALIADA Future (dzieci na kucach). Oprócz skoków przez przeszkody kibice będą mogli podziwiać zawodników powożenia, ujeżdżenia i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Nie zabraknie również pokazów oraz Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć w TVP Sport, dostępna też będzie transmisja online na stronie organizatora www.live.cavaliada.pl. Bilety można kupić przez stronę www.tobilet.pl