Organizator:

Czas myśleć o Sopocie

Podziel się

W Poznaniu trwają ostanie przygotowania do II etapu CAVALIADY Tour 2021/22, jednak organizatorzy muszą już planować to, co wydarzy się na początku roku podczas kolejnej odsłony wydarzenia. Stąd już dziś otwarty jest panel zgłoszeń na zawody zaplanowane w dniach 20-23 stycznia w ERGO ARENIE.

Znany od lat na jeździeckiej mapie świata Sopot, głównie z rozgrywanych tu latem zawodów CSIO, po raz pierwszy będzie gospodarzem prestiżowej imprezy halowej. Organizator CAVALIADA Tour - Grupa MTP, do swoich lokalizacji w tym roku dołączyła kolejną halę widowiskowo-sportową - ERGO ARENĘ, położoną na granicy dwóch miast Sopotu i Gdańska.

Nowoczesna infrastruktura pozwoli przygotować dla zawodników i koni obszerną arenę (70x35 m). Przed startem uczestnicy będą mogli skorzystać z dwóch rozprężalni (40x20 i 30x20).

Trzon programu sportowego to CSI2* z trzema rundami. W puli nagród jest ponad 350 000 PLN i 12 konkursów na różnym poziomie od 120 do 145 cm.

W dużej rundzie po czwartkowej klasie 140 cm, dalej zawodnicy walczyć będą o wysokie premie finansowe i punkty do dwóch rankingów. Zarówno piątkowy konkurs z rozgrywką 145 cm, jak i niedzielne Grand Prix (145 cm) mają pulę po 104 000 złotych i liczą się do punktacji rankingu FEI i CAVALIADA Tour.

Średnia runda to dwa konkursy kwalifikacyjne o wysokości 130 i 135 cm. W sobotę pary mają do wyboru dwie różne potyczki  – finał średniej rundy (klasyczny z rozgrywką 140 cm, z pulą nagród 24 000 PLN) lub widowiskowy Speed & Music (konkurs szybkości 130 cm z pulą 20 000 PLN).

W programie CSI2* jak zawsze na CAVALIADZIE znalazły się jeszcze dwa konkursy specjalne: znana wszystkim kibicom i zawodnikom Potęga Skoku z pulą nagród 21 000 PLN oraz Venus vs. Mars (z wyboru przeszkód z pulą nagród 23 000 PLN). Mniej zaawansowane pary i najmłodsi zawodnicy będą mogli wziąć udział w małej rundzie z przeszkodami od 120 do 125 cm.

Po dobrym przyjęciu przez środowisko zawodów CSI Amateur - Owner’s w Poznaniu organizator postanowił kontynuować rozgrywki dla tej grupy. Tu zawodnicy będą mieli okazję rywalizować na parkurach 110-115 cm i będą jednoczenie gośćmi strefy VIP.  Aby wystartować w tego typu zawodach trzeba być właścicielem zgłoszonego konia (może być też nim członek najbliższej rodziny) oraz podpisać w narodowej federacji oświadczenie, że nie zarabia się na sporcie jeździeckim.

Zgłoszenia polskich zawodników odbywają się poprzez maila: zgłoszenia@pzj.pl

Prosimy pamiętać o regularnych pomiarach temperatury koni, które mają startować w CSI oraz o codziennym prowadzeniu aplikacji FEI HorseApp.

Propozycje CSI Sopot TUTAJ