Organizator:

Długo na to czekałem

Podziel się

Konkurs Dużej Rundy 145 cm w ramach CAVALIADY Summer o nagrodę marki LOTTO pod patronatem Grupy MTP, zaliczany do światowego rankingu wygrał stały bywalec CAVALIADY, reprezentant Niemiec Philipp Schober na koniu Guesssina.

Parkur mógł wydawać się stosunkowo łatwy, jak na konkurs zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jednak kibice mogli zwrócić uwagę na dwa trudne elementy. Pierwszy to była linia składająca się z dwóch szeregów skakanych bezpośrednio po sobie. Zawodnicy musieli wykonać w linii prostej 5 dużych kroków galopu. Dla wielu ten element okazał się bardzo trudny. Sporym wyzwaniem było otoczenie – część przeszkód było skakanych w kierunku morza, część w stronę telebimu, inne jeszcze w kierunku wyjścia. Choć przeszkody te były ustawione na dość dużych dystansach, wiele okazało się bardzo trudnych. Ostatecznie do rozgrywki weszło 11 z 38 startujących par, a rywalizacja toczyła się pomiędzy Polakami, a silnymi zawodnikami z Niemiec.

Nasi reprezentanci pojechali świetnie, w szczególności Marek Lewicki, który na koniu Come zajął drugie miejsce. Swój życiowy sukces odniósł dzisiaj Martin Rozynek zajmując miejsce trzecie. Ostatecznie zwyciężył, i to bardzo zasłużenie, stały uczestnik CAVALIADY -  Philipp Schober na koniu Guesssina. Przepisem na sukces okazały się krótkie zakręty i szybkie tempo, zwłaszcza do ostatniej przeszkody.

- Gospodarz toru wykonał dziś świetną robotę. Parkur był bardzo sprawiedliwy. Jak widać po wynikach, było sporo błędów, a do rozgrywki weszło 11 par. Sama rozgrywka okazała się bardzo szybka. Jestem przeszczęśliwy, że wygrałem szczególnie, że długo na to czekałem. Dodatkowo cieszę się, że udało się tego dokonać na tej przepięknej plaży. Panuje tu wspaniała atmosfera, startujemy tuż przy morzu, to naprawdę niesamowite. Zawsze dobrze być na CAVALIADZIE – mówi Philipp Schober.

Do gry w dużych konkursach wrócił Łukasz Brzóska. Jego koń Quicklensky świetnie poradził sobie z tym wymagającym parkurem. Na uwagę zasługuje też Laura Kłapińska – polska juniorka, dla której awans do rozgrywki był wielkim sukcesem. Zakończyła swój występ na ósmym miejscu.

Konkurs Średniej Rundy o nagrodę Śliwocki Home wygrał Marc Bettinger na wałachu holenderskiej hodowli Lex. Daria Kobiernik zaliczyła świetny przejazd na 13-letniej klaczy Venus, który dał parze 2 miejsce. Na miejscu trzecim, z dwoma sekundami straty, uplasowała się Anna Stasiak i Con Cordia.

Piątkowe zmagania w ramach CAVALIADA Summer rozpoczęły konkury z cyklu Sunrise Tour – konkurs o wysokości 110 cm o nagrodę Idea Expo oraz konkurs 120 cm o nagrodę Ośrodka Sportu i Rekreacji – Wyspiarz. W konkursie o wysokości 110 cm najlepszą zawodniczką okazała się Amelia Depta na Chantilly T. Jacek Muraczewski i Aria wygrali konkurs 120 cm.

Pełne wyniki dostępne są tutaj: https://livejumping.com/ap/event/8380/competitions

Dostęp do transmisji tutaj: https://live.cavaliada.pl/

Sponsorem głównym CAVALIADA Summer jest PKO Bank Polski, partnerami strategicznymi: PKN ORLEN oraz marka LOTTO. Miastem Gospodarzem: Świnoujście, a partnerem Polski Związek Jeździecki.