Organizator:

Duża Runda dla Głoskowskiego

Podziel się

Najważniejszy konkurs pierwszego dnia CAVALIADY Summer Świnoujście – Dużą Rundę o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem portalu tylkoskoki.pl wygrał Andrzej Głoskowski na koniu Verdinale.

W konkursie Dużej Rundy, w którym przeszkody sięgały 140 cm obsada zawodników była bardzo mocna. Wysoką formę pokazali podczas swoich występów goście z zagranicy, udowadniając publiczności, że są świetnie przygotowani do tych zawodów.

Nie ustępowali im Polacy, którzy w tym konkursie spisali się doskonale. Parkur ustawiony przez niemieckiego gospodarza toru, pozwalał na płynne pokonywanie przeszkód w szybkim galopie, miał również kilka zakrętów, zwłaszcza w kierunku przeszkody Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, gdzie liczyła się precyzja i zacieśnienie, pozwalające uzyskać jak najlepszy czas.

Najlepiej poradził sobie z tym zadaniem reprezentant Polski Andrzej Głoskowski na koniu Verdinale. To bardzo doświadczony zawodnik, który w przeszłości – jak na zawołanie wygrywał prestiżowe zawody. W jeździectwie trzeba mieć jeszcze tego konkretnego konia i nasz reprezentant, jak widzieliśmy, tego wyjątkowego konia ma. Dzięki temu nasz zawodnik będzie się liczył w kolejnych, ważnych konkursach CAVALIADY Summer.

- Jechało mi się bardzo dobrze, zaplanowałem sobie maksymalnie zacieśnić zakręty, Verdinale to koń który jest silny, duży i wolny, więc nie mogłem aż tak go poganiać w długich dystansach, jedna linia była zaplanowana troszkę inaczej, nie wyszła, ale wystarczyło to do zwycięstwa. Jutro wystartujemy w Dużej Rundzie zaliczanej do światowego rankingu, w sobotę odpoczynek i w niedzielę jak się uda to Grand Prix – mówi Andrzej Głoskowski.

Drugie miejsce w konkursie Dużej Rundy zajął młody, polski zawodnik - Martin Rozynek na koniu Kamir Red Wine. Zaraz za nim, na trzeciej pozycji uplasował się Adam Nicpoń na koniu Counter.

- Skakanie na arenie zlokalizowanej na plaży nie jest łatwe. Konie muszą przyzwyczaić się do tej specyficznej areny, zwłaszcza kiedy przychodzi im wykonywać skoki w kierunku morza. Widać jednak, że z konkursu na konkurs, konie czują się tutaj coraz lepiej i w tych najważniejszych konkurencjach, możemy spodziewać się wysokiego poziomu sportowego – podkreśla Szymon Tarant, Dyrektor Sportowy CAVALIADA Summer.

CAVALIADĘ Summer na plaży w Świnoujściu otworzył konkurs Małej Rundy (120 cm) o nagrodę City Diet pod patronatem portalu Equista. W konkursie wzięło udział 38 par z 7 krajów, a najlepszy okazał się Niemiec Christoph Lanske na klaczy Strawberry Girl. Na drugim miejscu podium stanął Marc Bettinger i Vagabond Of Picobello Z, a najlepszym z Polaków okazał się Maksymilian Wechta na klaczy Next One.

Marvin Jüngel, zwycięzca hamburskiego derby, na klaczy Jolie Lafee wygrywa konkurs Średniej Rundy (135 cm) o nagrodę firmy Apart. Kolejne miejsca podium należą do Polaków. Drugie miejsce w konkursie wywalczył Dawid Skiba i Tamagotchi, trzecia była Daria Kobiernik na klaczy Donna Neva S. Tuż za podium, na miejscu czwartym, uplasował się Adam Nicpoń i klacz Cycera.

W dwóch konkursach w ramach Sunrise Tour o nagrodę tobilet.pl (110 cm) oraz o nagrodę MM Trendy (120 cm) zobaczyliśmy zmagania 53 par. Podwójne zwycięstwo, na dwóch koniach wywalczyła Roksana Fraczkowska.

Czwartkową dwuosobową sztafetę, nowość w programie CAVALIADY Summer, wygrali reprezentanci Niemiec – Philipp Schober na Jack Daniels i Marvin Jungel na Jolie Lafee.

 

W piątek w programie m.in. Duża Runda zaliczana do światowego rankingu, zaprzęgi parokonne w ramach ORLEN Summer Driving oraz po raz pierwszy na CAVALIADZIE konkurs barier.

Pełne wyniki dostępne są tutaj: https://livejumping.com/ap/event/8380/competitions

Dostęp do transmisji tutaj: https://live.cavaliada.pl/

Sponsorem głównym CAVALIADA Summer jest PKO Bank Polski, partnerami strategicznymi: PKN ORLEN oraz marka LOTTO. Miastem Gospodarzem: Świnoujście, a partnerem Polski Związek Jeździecki.