Organizator:

Duża Runda dla Holenderki

Podziel się

Konkurs Dużej Rundy zaliczany do rankingu Longines oraz do finału LEC Pucharu Świata o nagrodę Grupy MTP wygrała Amanda Slagter z Holandii na 11-letnim ogierze Cornet Blue PS. W CAVALIADA Dressage Tour triumfowała Lena Hassmann z Niemiec na Breefood’s Framework.

 

Parkur 145 cm sprzyjał zawodnikom, którzy preferują ofensywną jazdę, a do tego bardzo płynną. Były też do wykonania dwa, stosunkowo mało ryzykowne skróty, ale ci którzy byli na czele tabeli te skróty musieli dzisiaj wykonać. Konkurs Dużej Rundy wygrała Amanda Slagter i Cornet Blue PS - amazonka z Holandii, która już z bardzo dobrej strony pokazała się na CAVALIADZIE w Poznaniu, bo w konkursie PKO Bank Polski Grand Prix zajęła piąte miejsce na tym właśnie koniu.

„Bardzo mi się podoba na CAVALIADZIE, są tu bardzo dobre warunki dla koni. Dzisiejszy parkur był bardzo przyjemny - idealny pode mnie i mojego konia. Jeżdżę na nim od marca zeszłego roku i z każdym miesiącem lepiej się razem czujemy i jesteśmy bardziej zgrani. Cieszę się, że mogę wygrywać na nim w zawodach czterogwiazdkowych, mam też nadzieję na wspólne starty w zawodach pięciogwiazdkowych. Jutro startuję w konkursie 150 cm, w sobotę mamy dzień przerwy, a w niedzielę czeka nas Grand Prix – finał LEC Pucharu Świata” – powiedziała zwyciężczyni, Amanda Slagter.

Drugie miejsce zajął doskonale znany publiczności CAVALIADY Felix Hassmann i Quiwitino WZ. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Finja Bormann i Lafocolo Crazy Stud. Czwarte miejsce zajęła młoda amazonka z Estonii - My Relander i Expert, która jednocześnie była dziś najlepsza w zmaganiach w ramach Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i zdobyła komplet dziesięciu punktów. W tabeli Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata nastąpiły małe przetasowania. Liderem pozostaje Angelos Touloupis, ale na drugie miejsce awansował Łotysz Kristaps Neretnieks, a na trzecie miejsce spadła Sara Vingralkova. Czwarte zajmuje teraz My Relander. Jutro dalszy ciąg zmagań w ramach Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata - konkurs 150 cm z rozgrywką i ten konkurs zaliczany będzie też do Światowego Rankingu i co ważne dla kibiców CAVALIADY, do rozgrywek CAVALIADY TORUR.

Wyniki tutaj - https://livejumping.com/ap/event/9753/competition/143213

CAVALIADA Dressage Tour o nagrodę Horse & Business Magazine wygrała Lena Hassmann z Niemiec, startująca na 7-letnim ogierze Breefood’s Framework, z wynikiem 70,877%. Amazonka po raz pierwszy startowała w CAVALIADZIE, jednak nie był to jej pierwszy raz na tej imprezie, ponieważ wiele razy odwiedzała ją razem ze swoim mężem, Felixem Hassmannem.

„Naprawdę muszę podziękować CAVALIADZIE za tak niesamowite show. Szczególnie dla nas, zawodników ujeżdżenia, ponieważ nie mamy zbyt często możliwości aby występować na tak dużych arenach. Mój koń był dzisiaj niesamowity on jest naprawdę bardzo młody, ma zaledwie 7 lat. Dla mnie to dobra szansa, by pokazać mu taką wyjątkową atmosferę zawodów, z którą nigdy wcześniej nie miał okazji się zetknąć. Był po prostu świetny, a to był dopiero jego drugi start na poziomie Małej Rundy. Uważam, że nie mógł sobie poradzić lepiej” – powiedziała Lena Hassmann.

W rankingu CAVALIADA Dressage Tour przed sobotnim finałem nadal prowadzi Sandra Sysojeva, drugie miejsce zajmuje Karolina Mazurek, a trzecie Marcin Woldański.

We wcześniejszych konkursach triumfowali: Hubert Polowczyk na K’Ermitage Premices Z w Średniej Rundzie o nagrodę Polskiego Związku Jeździeckiego, Andrzej Głoskowski na Olza w Małej Rundzie o nagrodę TAURON Arena Kraków, Lena Puszkarewicz na Lili Marlene i Adrianna Pyplacz na Ixelle De Fremis w konkursach dla amatorów CAVALIADA Open Tour.

Przed nami w programie jeszcze ostatni konkurs – TRAF Eventing Tour.

Wyniki tutaj - https://livejumping.com/ap/event/9753/competitions

Transmisja online z zawodów tutaj - https://live.cavaliada.pl/

Organizatorem CAVALIADA Kraków jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Kraków, a partnerami Województwo Małopolskie i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.