Organizator:

Dziś mogło wydarzyć się wszystko

Podziel się

Przedostatni konkurs ORLEN Driving Tour o nagrodę firmy ORLEN, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki wygrywa Weronika Kwiatek i awansuje na drugie miejsce w rankingu przed finałem.

Do drugiego nawrotu awansowali: Weronika Kwiatek, Bartłomiej Kwiatek, Aleksander Fularczyk i Rafał Paszyński. W trakcie przejazdu Aleksandra Fularczyka w jego powozie wypiął się jeden z pasów pociągowych. Niestety taka sytuacja zawsze skutkuje sygnałem sędziego do zatrzymania i zawodnik jest zobowiązany za pomocą luzaka przywrócić powóz do pełnej sprawności. Wiąże się to z przyznaniem 5 sekund karnych za zejście luzaka z bryczki i 10 sekund za popełniony błąd. Zawodnik po naprawie kontynuuje przejazd od miejsca w którym został zatrzymany czas. Pomimo kłopotów, Aleksander Fularczyk zajął dziś miejsce trzecie i wciąż pozostaje liderem rankingu. Ostatecznie konkurs wygrała Weronika Kwiatek. Co ciekawe dziś powoziła końmi, które po raz pierwszy były ze sobą w parze.

- Te konie spotkały się ze sobą dopiero tutaj w Krakowie, nawet przyjechały osobnymi transportami. Właśnie dlatego, jest to dla mnie niesamowite, co dziś tutaj pokazały i jak dobrze odpowiadały na sygnały. Jestem bardzo wzruszona, ponieważ dzisiaj mogło się wydarzyć wszystko, a mam poczucie, że ta atmosfera im się udzieliła i było to coś naprawdę niesamowitego. Czułam ogromny doping kibiców, słyszałam ich wsparcie, ale też było dla mnie ważne wsparcie mojego brata, który oddał mi swojego podstawowego konia na te starty. Dziękuję też Gosi Skupień, od której dostałam drugiego konia. Jest tutaj z nami, dopinguje te starty i bardzo to przeżywa. To jest coś, co dodaje skrzydeł. Dzięki tym wszystkim osobom dziś wygraliśmy – powiedziała Weronika Kwiatek.

Liderem rankingu ORLEN Driving Tour pozostaje Aleksander Fularczyk. Różnice między pierwszą trójką to zaledwie kilka punktów – Weronika ma do lidera jeden punkt straty, a Bartłomiej cztery. To sprawia, że jeszcze nikt nie może być pewny zwycięstwa.

Wyniki - https://livejumping.com/ap/event/9753/competition/142094

Konkurs Barier o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Polskiego Radia wygrał Kristaps Neretnieks z Łotwy na Corlansky-Pro, który jako jedyny pokonał wysokość 195 cm. Drugie miejsce zajął Angelos Touloupis z Grecji na Del Rey Of The Lowlands Z, a miejsce trzecie należało do Natalie Kovarovej z Czech na Lady-Sina.L.

W konkursie CAVALIADA Future – sztafeta – wygrała drużyna Ignacy Luboński, Kinga Biszkowiecka i Aleksander Fularczyk.

Wyniki tutaj – https://livejumping.com/ap/event/9753/competitions

Rankingi tutaj - https://krakow.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/rankingi/

Transmisja online z zawodów oraz re-live tutaj - https://live.cavaliada.pl/

Organizatorem CAVALIADA Kraków jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Kraków, a partnerami Województwo Małopolskie i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.