Organizator:

Finał czas start!

Podziel się

CAVALIADA Kraków po raz pierwszy gościć będzie finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i finał CAVALIADA Tour 2021/2022. Emocje sportowe na najwyższym, światowym poziomie będą towarzyszyć kibicom TAURON Areny Kraków przez cztery dni od czwartku do niedzieli.

Walka będzie się toczyć o awans do Finału Pucharu Świata, który w kwietniu odbędzie się w Lipsku. Tam wystartuje 40 najlepszych skoczków świata, w tym trzech, którzy zostaną wyłonieni w finale Ligi Europy Centralnej w Krakowie.

Na prowadzeniu rankingu LEC Pucharu Świata jest zwycięzca Grand Prix CAVALIADY w Warszawie Zoltan Czekus z Węgier, drugi jest Andrius Petrovas z Litwy, a trzeci jest Angelos Touloupis z Grecji. Najlepszy z naszych – wicemistrz Polski Dawid Kubiak – zajmuje wysokie miejsce czwarte, a Jarosław Skrzyczyński – siódme.

Przypomnijmy, że do końcowego wyniku Ligi Europy Centralnej liczyć się będą jeszcze trzy konkursy rozegrane w Krakowie: czwartkowy 145 cm szybkości (godz. 16:45), piątkowa duża runda (150 cm z rozgrywką, godz. 15:30) i niedzielne Grand Prix (155 cm, godz. 14:35) o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Te dwa ostanie konkursy będą też liczone do CAVALIADY Tour. W obu klasyfikacjach na końcowe rozstrzygnięcia czekać będziemy do ostatniego przejazdu, bo punktacja w finałach jest podwójna.

- Niemniej emocji będzie towarzyszyć rywalizacji w rankingu CAVALIADA Tour. Tu walka trwała od Warszawy, następnie był Poznań, Sopot i wielki finał w Krakowie. W każdej z tych lokalizacji odbyły się dwa konkursy zaliczane do rankingu CAVALIADA Tour. Dużą niespodzianką jest Angelos Touloupis. Zawodnik z Grecji startuje po raz pierwszy w tym cyklu, a jeździ naprawdę doskonale i obecnie prowadzi w rankingu. Po piętach depczą mu Polacy. Na drugim miejscu jest sześciokrotny zwycięzca tego touru – Jarosław Skrzyczyński, który wygrał Grand Prix w Sopocie. Trzecie miejsce zajmuje młody, polski zawodnik Tomasz Miśkiewicz – mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy CAVALIADA Tour.

Zapraszamy do oglądania zawodów na żywo i do oglądania transmisji online. Ostatnie bilety są dostępne na stronie www.tobilet.pl, a transmisję live można oglądać na www.live.cavaliada.pl

Program CAVALIADA Kraków TUTAJ