Organizator:

Finał Średniej Rundy dla Litwina

Podziel się

Finałowy konkurs Średniej Rundy wygrał reprezentant Litwy – Andrius Petrovas. O włos od zwycięstwa była dziś Natalia Palmowska.

45 par wystartowało w Finale Rundy Średniej, o nagrodę firmy Kwiaty Polskie i pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. W parkurze podstawowym oglądać mogliśmy 10 bezbłędnych przejazdów, a o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka. W tym finałowym barażu rywali zdeklasował bardzo doświadczony reprezentant Litwy i uczestnik zeszłorocznego finału Pucharu Świata – Andrius Petrovas dosiadający 16-letniego konia Linkolns. Na miejscu drugim znalazła się amazonka dobrze znana Cavaliadowej publiczności – triumfatorka Grand Prix CAVALIADY w Warszawie Natalia Palmowska na koniu Lviv PKZ.

 „Zabrakło jednego skrótu, troszkę się zagapiłam po okserze Baborówka i pojechałam dookoła, ale może to też było dobrą decyzją, być może trafiłaby się zrzutka. Jestem bardzo zadowolona z tego konia. Pokazuje coraz lepszą formę. To koń trochę dłużej dojrzewający, ale myślę, że w przyszłości także jego zobaczymy w konkursach zaliczanych do światowego rankingu.” – mówiła Palmowska.

Top 3 zamknął inny Polak – Marek Wacławik na koniu Jackpot B.

Sobota to także pierwsze konkursy CAVALIADY Future, rozgrywane o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem firmy Torpol. To zmagania na styl z rozgrywką, w których przejazdy najmłodszych oceniała znana i lubiana amazonka Daria Kobiernik. W kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowało się aż sześć z ośmiu startujących. Zwyciężył Ignacy Luboński z KJ Podkowa Gruszczyn na wałachu S-Piorun. Drugie miejsce zajęła Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze na Wedog Pride N Joy, a trzecie Zofia Wierucka z KJ Rumaky na Cykorze. W kategorii MINI w finałowym barażu walczyło pięć par. Tutaj najlepszy okazał się Jakub Mroczek z JKS u Robsonów na Vulcano. Tuż za nim znalazła się Zuzanna Byczkowska z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego na Pasji, a trzecia była Michalina Lewandowska z Akademii Jeździeckiej Dawidy na Like a Lion B.

 

W Rundzie Amatorów, o nagrodę Agencji Interaktywnej r360, triumfowała Oliwia Stronczyńska na klaczy Lordana K. Druga była Zofia Lewandowska na Casali, a trzecia Aleksandra Brzozowska na Make My Day Picobello Z.

 

Poranny konkurs Małej Rundy, o nagrodę Targów Mieszkań i Domów, zakończył się zwycięstwem Leny Kołackiej na koniu Suedwind 9. Miejsce drugie zajął Jacek Zagor na Annabelle, a trzeci był Robert Wilczewski na La Pleasure-Imoo.

 

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w ERGO Arenie zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/901 

 

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Na CAVALIADĘ w Sopocie zaprasza Miasto Gospodarz: Sopot.