Organizator:

Finał Średniej Rundy dla mistrza Litwy

Podziel się

W najważniejszym sobotnim konkursie skokowym na CAVALIADZIE w Poznaniu triumfował Litwin – Matas Petraitis.

Finał Średniej Rundy, o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, zebrał na liście startowej 48 par. Był to konkurs zaliczany do światowego rankingu, z przeszkodami na wysokości 145 cm. Parkur podstawowy okazał się niełatwy, a bezbłędnie pokonało go sześcioro zawodników. W rozgrywce zwyciężył mistrz Litwy – Matas Petraitis, na wyhodowanym w Ukrainie Cornet’s Cloud. To drugie zwycięstwo Matasa w klasie Longines Rankings, a pierwsze tego 8-letniego konia.

„Parkur był wymagający i techniczny. W rozgrywce najbardziej obawiałem się Kamila Grzelczyka, bo znam jego i Wibaro i wiem, że to bardzo szybka para. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się ich pokonać! Cornet’s Cloud to bardzo dobry, szybki i dokładny koń i liczę na to, że odniesiemy jeszcze wiele sukcesów w przyszłości.” – mówił Petraitis.

Drugim miejscem, z czasem gorszym o ponad sekundę, musiał zadowolić się Polak Kamil Grzelczyk na Wibaro, a miejsce trzecie zajął Irlandczyk Matt Garrigan dosiadający konia Holland V.D. Valckenborg.

W finale Małej Rundy, o nagrodę Prestige Italia, pod patronatem Horse & Business Magazine, triumfował Jarosław Skrzyczyński na klaczy Karanza van de Boomgaardschuur. Miejsce drugie zajął Litwin Kristupas Petraitis na koniu Baironas, a trzecie Michał Tyszko na Marco Polo.

Dziś rozegrano także pierwsze konkursy w ramach CAVALIADAA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem marki Torpol. Styl młodych zawodników oceniała dziś doświadczona amazonka Daria Kobiernik, a najlepsi walczyli o zwycięstwo w finałowym barażu. W kategorii MINI triumfowała Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze, druga była Sara Wnuczko z KJ Black Horse Team Gdańsk na wałachu Topaz, a trzecia Julia Nazarewicz z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na Tango. W zmaganiach MIDI w czterokonnej rozgrywce wygrała Alicja Marszałek-Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena, tuż za nią znalazła się Lila Kulesza z KJ Podkowa Gruszczyn na Jowiszu, a Top 3 zamknęła amazonka Akademii Jeździeckiej Dawidy – Zofia Krzeszewska na kucu Vales Blueray.

 

Finałowy konkurs dla młodych koni – CAVALIADA Youngster Tour, o nagrodę John Deere, wygrała para Jacek Zagor i OK Lazar. Na miejscu drugim znalazł się Sławomir Uchwat na Loreley Express J.P.P., a na trzecim Jarosław Skrzyczyński na Loulou MPSZ.

W Dużej Rundzie w ramach CSI1*, o nagrodę Poznań Game Arena, najlepsza była Daria Kobiernik na Colette. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Grygier na klaczy Emica, a trzecie Małgorzata Koszucka na Choco Lady.

 

 

 

 

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem jest Miasto Poznań, a partnerem Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/891

 

CAVALIADA Poznań
15-18 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
(arena główna: pawilon 5, arena dodatkowa: pawilon 7A;
arena Hobby Horse – pawilon 6), parking PWK (MTP).

Bilety: www.ToBilet.pl

www.poznan.cavaliada.pl/pl/