Organizator:

Finał Średniej Rundy dla Polaka

Podziel się

Finał Średniej Rundy wygrał Jacek Zagor. W CAVALIADA Dressage Tour najlepsza była Sandra Sysojeva.

Gospodarz toru podczas finału Średniej Rundy o nagrodę J.J. Darboven, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko ustawił bardzo wymagający i dynamiczny parkur. Jak zawsze w tego typu parkurach, najtrudniejsza była potrójna kombinacja szczególnie, że pomiędzy członami był tylko jeden krok galopu, co wymaga dużego wygimanstykowania koni. Dodatkowo utrudnieniem było usytuowanie tej kombinacji bardzo blisko loży VIP, co mogło dekoncentrować konie. Wymagająca była też norma czasu. Sama rozgrywka, do której zakwalifikowało się jedenaście par, miała ciekawy tor. Gospodarz toru zmusił do ryzyka jeźdźców już od pierwszego zakrętu i tak naprawdę przeszkody 1 i 2 w rozgrywce rozdawały dziś karty. Zwycięzca konkursu – Jacek Zagor – przyznał, że zaryzykował i to mu się opłaciło.

 

- To mój pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni sukces z moją dziewięcioletnia klaczą, także jeszcze cała przyszłość sportowa przed nią i jak widać ma tą szybkość, która jest potrzebna do takich zręcznościowych konkursów – mówił po konkursie Jacek Zagor.

 

Bardzo bardzo dobry rezultat osiągnęła Julia Ganowska, brązowa medalistka Mistrzostw Polski na doświadczonym koniu Number One. To bardzo interesujący przykład jak jak CAVALIADA kreuje kariery jeźdźców. Jeszcze dwa lata temu Julia Ganowska, będąc już wielokrotną medalistką mistrzostw i pucharów polski w kategorii kucy, wygrała rozgrywki CAVALIADY Future, a dzisiaj to doświadczenie pomaga jej w startach przed kilkutysięczną widownią.

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ

CAVALIADA Dressage Tour

 

Sandra Sysojeva z Litwy na ogierze Found Boy z wynikiem 71,825 proc. wygrała VI etap CAVALIADA Dressage Tour. Drugie miejsce zajął Marcin Woldański na J’Adore (70,575 proc.), a trzecie Tomasz Jasiński na L’Amour (69,267 proc.). Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

W rankingu przed finałem w Krakowie bez zmian – liderką pozostaje Sandra z kompletem punktów, drugie miejsce zajmuje Karolina Mazurek, a trzecie Marcin Woldański.

 

Wyniki - https://livejumping.com/ap/event/9652/competition/141611

 

W konkursie CAVALIADA Future, kategorii Mini, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Torpol w najlepszym stylu i z najlepszym czasem w rozgrywce okazała się Amelia Marszałek na kucu LASEK. Miejsce drugie zajęła Lena Janaszczyk, a trzecie Ignacy Luboński. W kategorii MIDI najlepszy przejazd należał do Aleksandry Lewickiej na wałachu BUBBA ZAGORKA. Na miejscu drugim uplasowała się Kinga Biszkowiecka, a na trzecim Nela Seroczyńska.

W rankingu CAVALIADY Future po V etapie, w kategorii mini liderem jest Ignacy Luboński, a w kategorii midi Aleksandra Lewicka.

Zmagania w ramach CAVALIADA Open Tour w Sopocie dobiegły końca. W konkursie finałowym kategorii Silver o nagrodę TVP Sport po zwycięstwo sięgnęła Natalia Skibińska, druga była Dominika Koper, a trzecie Dominika Jankowska. Liderką rankingu jest Julia Tybulczuk, drugie miejsce zajmuje Zofia Trela, a trzecie Hanna Kosińska.

W konkursie finałowym kategorii Gold o nagrodę Nuba Equi wygrała Lena Kołacka, która w tej chwili zajmuje drugie miejsce w rankingu CAVALIADA Open Tour. Drugi wynik w konkursie uzyskała Wiktoria Cwalina, a trzeci Adam Czyżnielewski.

W rankingu prowadzi Julia Koszuta, drugie miejsce zajmuje Lena Kołacka, a trzeci jest Jacek Muraczewski.

 

Transmisja na żywo TUTAJ

 

Organizatorem CAVALIADA Sopot jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Sopot, a partnerami Województwo Pomorskie i Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.