Organizator:

Fularczyk nowym liderem

Podziel się

Aleksander Fularczyk po raz drugi sięgnął po zwycięstwo w Sopocie. Tym samym awansował na pozycję lidera rankingu ORLEN Driving Tour.

Do drugiego nawrotu VI etapu ORLEN Driving Tour dostali się: Rafał Paszyński, Bartłomiej Kwiatek, Weronika Kwiatek i Aleksander Fularczyk. To właśnie ten, jadący jako ostatni, reprezentant Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych Kwieki, ponownie zdeklasował rywali swoją szybką i precyzyjną jazdą.

 

- Było bardzo trudno, ale przygotowywaliśmy się do takiej rywalizacji i takie było założenie, żeby nie tylko raz wygrać, ale i powtórzyć to zwycięstwo. Parkur był bardzo szybki, nie był trudny, ale na każdym ciążyła ogromna presja i przez to nikt nie pokonał go bezbłędnie. Uważam, że takie konkursy wygrywa się płynnością. Moje konie przez to, że są już doświadczone – to na nich się uczyłem, są też ze sobą bardzo zgrane, dzięki temu mogę bardzo szybko i płynnie pokonywać kolejne przeszkody i z takim efektem. Przed nami wielki finał w Krakowie, plan na ten finał to podwójne zwycięstwo – powiedział Aleksander Fularczyk.

Drugie miejsce zajęła Weronika Kwiatek, a trzecie Bartłomiej Kwiatek.

 

Wyniki - https://livejumping.com/ap/event/9652/competition/141609

 

Konkurs CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego rozegrany został w dwóch kategoriach – MINI oraz MIDI. W kategorii MINI aż 6 par zaliczyło bezbłędny przejazd i dostało się do rozgrywki. Najlepszą z nich okazała się Amelia Marszałek na koniu LASEK, druga była Maja Głoskowska i WEDOG PRIDE N JOY, a trzeci Ignacy Luboński i S-PIORUN. W kategorii MIDI najlepsza okazała się Zofia Reimann, druga była Aleksandra Lewicka, a trzecia Nela Seroczyńska. W kategorii MIDI podium zdominowały dziewczyny! Pierwsze miejsce wywalczyła Zofia Reimann, drugie Aleksandra Lewicka, a trzecie Nela Seroczyńska.

 

Ostatni dzień CAVALIADY otworzył konkurs LAST CHANCE o nagrodę Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa . Najlepszą formę zaprezentowała w nim Paulina Pellowska na ogierze MY BLUE PLEASURE D'IVE Z. Miejsce drugie zajął Krzysztof Ludwiczak, a trzeci był Dawid Skiba.

 

Pełne wyniki: https://livejumping.com/ap/event/9652/competition/141607

 

Organizatorem CAVALIADA Sopot jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Sopot, a partnerami Województwo Pomorskie i Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.