👉 CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023  

Organizator:

Jeździectwo w czterech wymiarach w ERGO ARENIE

Podziel się

Pierwsza w historii CAVALIADA w Sopocie odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. W dniach 20-23 stycznia w ERGO ARENIE do rywalizacji przystąpią zawodnicy czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, ujeżdżenia, powożenia oraz WKKW. Jak wygląda sytuacja w rankingach CAVALIADY?

TRAF Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW

Po zwycięstwie w Poznaniu na pozycję liderki awansowała Julia Gillmaier, która ma na swoim koncie 27 punktów.

- Razem z Ding Dongiem nie możemy się doczekać startu podczas CAVALIADY w Sopocie. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że klimat CAVALIADY tak mu się spodoba. Lubię Sopot i jestem bardzo ciekawa infrastruktury i dużej areny nad morzem. Mam nadzieję, że kibice będą nas wspierać tak mocno jak w Poznaniu i wszyscy będziemy dobrze się bawić – mówi Julia Gillmaier, złota medalistka Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców.

Zaledwie trzy punkty straty ma do niej Paweł Warszawski. Reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Zarówno w Warszawie, jak i Poznaniu prezentował on bardzo dobrą i równą formę zajmując drugie oraz trzecie miejsce. Na trzeciej pozycji w rankingu jest Joanna Pawlak.

 

Konkurs WKKW – TRAF Eventing Tour odbędzie się w piątek o godzinie 18:15.

 

Przejazd Julii Gillmaier:

 

CAVALIADA Driving Tour – Halowy Puchar Polski w Powożeniu

Ranking Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi zdominował Piotr Mazurek. Zawodnik LKS Sokół Kunowo ma na swoim koncie aż  trzy zwycięstwa i 33 punkty. Drugie miejsce zajmuje Bartłomiej Kwiatek, a trzecie debiutujący na CAVALIADZIE Aleksander Fularczyk.

- CAVALIADA to dla mnie niesamowita przygoda. Rywalizacja na tej samej arenie z takimi osobistościami jak Piotr Mazurek i Bartłomiej Kwiatek to niesamowita okazja, aby zdobyć potężne doświadczenie. Sobotni konkurs w Poznaniu, w którym zająłem drugie miejsce pokazał, że mogę mierzyć się z najlepszymi i to dało mi ogromną motywację do treningów i pracy – mówi 21-latek, Aleksander Fularczyk. I dodaje. - Z niecierpliwością czekam na Sopot, szczególnie dlatego, że ERGO ARENA leży nieopodal mojej rodzinnej miejscowości, gdzie trenuję i mieszkam. Jestem przekonany, że będę miał tutaj wyjątkowy doping i rzeszę kibiców z Kaszub, którzy zadeklarowali swoją obecność. Na CAVALIADZIE bywałem jako kibic od wielu lat. Moim marzeniem było wystartować zaprzęgiem w tym cyklu jednak nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko - powożę końmi dopiero od pięciu lat. Z marzeniami trzeba jednak uważać, bo one czasami naprawdę się spełniają (śmiech).

 

Konkursy powożenia w Sopocie odbędą się w czwartek o godzinie 19:15 oraz w sobotę o godzinie 17:00.

 

CAVALIADA Dressage Tour

Zawodnicy ujeżdżenia mają już za sobą cztery konkursy – dwa podczas CAVALIADY w Warszawie i dwa w Poznaniu. Na pozycji liderki utrzymuje się Litwinka – Sandra Sysojeva. Przypomnijmy, że Sandra Sysojeva wygrała poprzedni cykl CAVALIADY w latach 2019/2020 i z pewnością będzie chciała powtórzyć ten sukces.

- Nad morze zazwyczaj przyjeżdża się latem, ale dla jeźdźców każda pora jest dobra, aby odwiedzić Sopot. Razem z wyjątkowym koniem Jackiem Danielsem zapraszamy na ujeżdżenie w ERGO ARENIE. Nie może Was tam zabraknąć. Do zobaczenia – mówi Sandra Sysojeva.

 

Przejazd Sandry Sysojevy:

 

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Aleksandra Szulc z KJ Golden Dream, która ma na koncie 33 punkty. Miejsce trzecie objęła dwukrotna zwyciężczyni z Poznania – Anna Mierzwińska reprezentująca klub Stajnia Sportowa Skrzyczyńscy.

 

W Sopocie konkursy ujeżdżenia odbędą się w piątek o godzinie 7:00 oraz w niedzielę o godzinie 12:00.

 

CAVALIADA Tour

Na ranking CAVALIADA Tour składa się osiem konkursów w skokach przez przeszkody (po dwa konkursy na każde z zawodów). W ramach tego rankingu zostaną przyznane nagrody w dwóch klasyfikacjach: najlepszy zawodnik CAVALIADA Tour oraz najlepszy zawodnik CAVALIADA Tour do lat 21.

W rankingu CAVALIADY Tour prowadzi Węgier Zoltàn Czèkus – zwycięzca Grand Prix Warszawy. Zawodnik ten, zdobywał punkty w każdym z konkursów rozegranych w Poznaniu, a w Grand Prix zajął siódme miejsce. Drugi jest Grek Angelos Touloupis, a trzecie miejsce ex aequo zajmują: Jarosław Skrzyczyński, Wojciech Wojcianiec i Annelies Vorsselmans.

- CAVALIADA to jeden z najlepszych cyklów jeździeckich na jakich kiedykolwiek byłem. Świetna organizacja zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Do Sopotu przywiozę dwa najlepsze konie Blue Balou i Lorda Mexxa oraz Jardy'ego, na konkursy szybkości. Nie mogę się doczekać – mówi reprezentant Grecji, Angelos Touloupis.

 

Konkursy zaliczane do rankingu CAVALIADA Tour to piątkowa Duża Runda o godzinie 13:50 i niedzielne Grand Prix o godzinie 14:20.

 

CAVALIADA Future

Stałym punktem sobotniego i niedzielnego programu są konkursy CAVALIADA Future, rozgrywane o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem firmy Torpol. Konkursy dla dzieci podzielone są na kategorię Mini oraz Midi.

W kategorii Mini liderką jest Katarzyna Zawadzka, która ma na swoim koncie dwie wygrane i 38 punktów. Zaledwie dwa punkty mniej ma Maja Nagła, a na miejscu trzecim plasuje się Julia Nazarewicz.

W kategorii Midi najlepsza po dwóch etapach jest Julia Peszek. Amazonka SKJ Beckersport wygrywała już dwa razy – raz w Warszawie i raz w Poznaniu. Drugie i trzecie miejsce zajmują reprezentantki KJ Akademia Kucania Dawidy – Zofia Hart Dyke i Zofia Ciszek.

 

Konkursy CAVALIADA Future w Sopocie odbędą się w sobotę o godzinie 11:15 i w niedzielę o godzinie 10:00.

 

CAVALIADA Sopot odbędzie się w dniach 20-23.01.2022. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie: https://tobilet.pl/cavaliada-sopot-2022.html