Organizator:

Kwalifikacje do CAVALIADA Future zakończone

Podziel się

Kwalifikacje do CAVALIADA Future 2020/2021 zakończone. Wygrały je Zofia Ciszek z KJ Akademia Kucania i Małgorzata Babczyńska z KJ Mustang Jaworzno. Poznajcie zakwalifikowanych zawodników i zobaczcie pełny ranking rozgrywek.

W tym roku jeźdźcy kategorii A1 i A2 rywalizowali o prawo startu w CAVALIADA Future podczas zawodów kwalifikacyjnych w sześciu województwach: łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, pomorskim i wielkopolskim. Jak co roku, rozgrywki te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a na starcie obydwu kategorii zobaczyliśmy niemal 200 zawodników. Tylko 16 z nich – po 8 na kategorię, mogło wywalczyć kwalifikację do CAVALIADA Future 2020/2021.

Wcześniej w tym roku, wraz ze złotymi medalami Mistrzostw Polski kuców z Jakubowic awans otrzymały: Natalia Kręgielska z TKJ Garbówek i Małgorzata Babczyńska z KJ Mustang Jaworzno. Amazonka została również złotą medalistką Halowego Pucharu Polski w Lesznie. Oprócz Gosi Babczyńskiej, kwalifikację w Lesznie otrzymała również Tola Wawrzkiewicz z Sopockiego KJ, złota medalistka grupy A1.

W kategorii Mini najlepsza w rankingu kwalifikacji okazała się Zofia Ciszek. Reprezentantka KJ Akademia Kucania wystartowała we wszystkich sześciu etapach, plasując się zawsze w pierwszej szóstce. Jej największy sukces to wygrana IV kwalifikacji w Besiekierzu Rudnym, a także dwie drugie pozycje (w I i IV etapie).

Drugie miejsce w rankingu zajęła Nel Skotarczak z KJ Podkowa Gruszczyn, zwyciężczyni aż dwóch kwalifikacji (I w Sopocie i III w Sowiej Woli). Dzięki wygranej w ostatnim etapie kwalifikacji w Michałowicach, na trzecie miejsce awansowała Maja Kliś z Profit Orzesze.

Aby zdobyć upragnioną możliwość startu w CAVALIADA Future, zawodnicy kategorii Mini musieli co najmniej trzy razy znaleźć się w pierwszej czwórce.

TOP 8 w rankingu kwalifikacji do CAVALIADA Future kategorii Mini

Miejsce

Miejsce w kwalifikacjach

Zawodnik

Klub

Razem

inne

1

12

Kręgielska Natalia (Mł.2009)

Tuszyński Klub Jeździecki Garbówek

22

złoto PP

2

14

Wawrzkiewicz Tola (Mł.2010)

Sopocki KJ

21

złoto HPP

3

1

Ciszek Zofia (Mł.2009)

KJ Akademia Kucania

54

 

4

2

Skotarczak Nel (Mł.2009)

KJ Podkowa Gruszczyn

49

 

5

3

Kliś Maja (Mł.2009)

Profit Orzesze

49

 

6

4

Cwalina Wiktoria (Mł.2011)

KJ Podkowa Gruszczyn

45

 

7

5

Słoniec Paulina (Mł.2010)

KJ Trachy Sośnicowice

45

 

8

6

Wierucka Zofia (Mł.2011)

KJ Podkowa Gruszczyn

41

 

Pełny ranking TUTAJ

Małgorzata Babczyńska – oprócz zdobytych złotych medali w Mistrzostwach Polski i Halowym Pucharze Polski okazała się również najlepsza w kwalifikacjach do CAVALIADA Future w kategorii Midi. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Przybylska z JUKS Abakus Kaczyna, która ma na swoim koncie zwycięstwo w III etapie w Sowiej Woli, a trzecie Paulina Słoniec z KJ Trachy Sośnicowice, zwyciężczyni ostatniej kwalifikacji w Michałowicach.

TOP 8 w rankingu kwalifikacji do CAVALIADA Future kategorii Midi

Miejsce

Miejsce w kwalifikacjach

Zawodnik

Klub

Razem

inne

1

1

Babczyńska Małgorzata (Mł.2009)

Stowarzyszenie Klub Jeździecki Mustang Jaworzno

57

złoto HPP

2

2

Przybylska Zuzanna (Mł.2009)

JUKS Abakus Kaczyna

52

 

3

3

Słoniec Paulina (Mł.2010)

KJ Trachy Sośnicowice

49

 

4

4

Grobelny Martyna (Mł.2010)

LKJ Ochaby

43

 

5

5

Wernerowicz Karolina (Mł.2008)

KJ Akademia Kucania

41

 

6

6

Skotarczak Nel (Mł.2009)

KJ Podkowa Gruszczyn

39

 

7

7

Naumiuk Kornelia (Mł.2009)

Klub Jeździecki ''Kucykowa Zagroda''

37

 

8

8

Jurasz Kornelia (Mł.2008)

KJ Podkowa Gruszczyn

35

 

Pełny ranking TUTAJ

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kwalifikacjach do CAVALIADA Future. Ogromnie cieszy nas fakt, że jeździecki sport dziecięcy cały czas się rozwija, a zawodnicy zbierający doświadczenie na parkurach CAVALIADA Future stają się przyszłością polskiego jeździectwa. Serdecznie gratulujemy zawodnikom, którzy znaleźli się w szczęśliwej szesnastce. Niecierpliwie wyczekujemy Waszych startów podczas najbliższej Cavaliady nad którą, mimo trudnej i dynamicznie zmieniającej się sytuacji, w dalszym ciągu pracujemy. Mamy nadzieję, że spotkamy się już niebawem. O szczegółach poinformujemy Was wkrótce.

Zespół CAVALIADA Tour

#wearecavaliada