Organizator:

Lewandowski mistrzem szybkości

Podziel się

Pierwszego dnia CAVALIADY w Poznaniu w Dużej Rundzie nie do pokonania był młody reprezentant Polski – Aleksander Lewandowski.

55 par wystartowało w pierwszym konkursie Dużej Rundy – Speed Masters – o nagrodę firmy Wechta i pod patronatem portalu Świat Koni. Na parkurze o wysokości 145 cm oglądać mogliśmy 14 bezbłędnych przejazdów, ale najszybszy okazał się być aktualny mistrz Polski kategorii młodych jeźdźców – Aleksander Lewandowski na klaczy Jazzmir van het Halderthof.

„Jazzmir jest stworzona do takich konkursów. Wielokrotnie już takie na niej wygrywałem, więc czuję się na niej pewnie w takich sytuacjach. (…) Na Cavaliadzie w Poznaniu zawsze dobrze mi się startuje, jest super publiczność, bardzo dużo ludzi – liczę na to, że w kolejnych dniach będzie ich tu jeszcze więcej!” – mówił zawodnik.Miejsce drugie zajął tu reprezentant Holandii Johnny Pals na 10-letniej Beau van de Hagenhorst Z, a trzecie Marek Lewicki na klaczy La Pezi.

Konkurs Rundy Średniej, o nagrodę EF Academy, pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl, wygrał reprezentant Holandii Pim Mulder na klaczy Ibylle. Druga była Niemka Zoe Osterhoff na wałachu Djinn de Riverland, a trzeci Polak Aleksander Lewandowski dosiadający konia Canwero.

W konkursie Małej Rundy, o nagrodę Agencji Interaktywnej r360 i pod patronatem IdeaExpo, najlepszy okazał się Krzysztof Ludwiczak na klaczy Confua. Na miejscu drugim znalazł się Patryk Skrzyczyński na dosiadanym wcześniej przez jego tatę koniu Jerico, a Top 3 zamknął Jakub Krzyżosiak na wałachu Champion 127.

Najlepszym młodym koniem dzisiejszego konkursu CAVALIADA Youngster Tour, o nagrodę M&A Michnik, został holsztyński Kannandillo, którego dosiadał Grek Angelos Touloupis. Tuż za nim uplasowała się klacz Annabelle pod Jackiem Zagorem, a trzeci był wałach Chico pod Litwinem Kristupasem Petraitisem.

Andrzej Głoskowski na klaczy Montenea Z wygrał konkurs Dużej Rundy zawodów CSI1*, o nagrodę Poznań Congress Center. Za nim znalazła się Zofia Gintowt-Juchniewicz na Składni, a podium zamknęła Lena Kołacka na wałachu Suedwind 9.

W Małej Rundzie zawodów w randze CSI1*, o nagrodę City Diet, lista startowa liczyła ponad 100 par. W związku z tym, zgodnie z przepisami, klasyfikację podzielono, a zwyciężczynie były dwie: Nikola Panarowicz na Corbelli oraz Marta Konarska na Lili Marlene. 

Konkurs Rundy Amatorów, o nagrodę Nuba Equi, pod patronatem Fundacji In_Spire, wygrał Adam Czyżnielewski na koniu Molo. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Płuciennik na Aronii, a trzecie Alicja Surówka na Caribou.

Na arenie głównej CAVALIADY rozegrano dziś także Finał cyklu Wielkopolski Talent Roku w kategorii Wielkokonni. Triumfowała amazonka KJ Stajnia Adamus Rogusko – Maja Nagła na klaczy Bella Coriano. Na drugim miejscu znalazła się Nikola Panarowicz z KJ Pokowa Gruszczyn na koniu Corbella, a trzecia była reprezentantka KJ Stajnia Anielin – Zofia Dendek na wałachu Tankred.


Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem jest Miasto Poznań, a partnerem Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/891

 

CAVALIADA Poznań
15-18 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie (arena główna: pawilon 5, arena dodatkowa: pawilon 7A;
arena Hobby Horse – pawilon 6), parking PWK (MTP).

Bilety: www.ToBilet.pl

www.poznan.cavaliada.pl/pl/