👉 CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023  

Organizator:

Lewicki mistrzem szybkości

Podziel się

Pierwszy konkurs Dużej Rundy CAVALIADY w Krakowie – Speed Masters – wygrał Marek Lewicki.

29 par wystartowało w konkursie Speed Masters, zaliczanym do finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Zmagania rozgrywane były o nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego i pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl. Był to konkurs szybkości, w którym zrzutki przeliczane są na karne sekundy. Najlepszy na tym parkurze o wysokości 145 cm był dziś Marek Lewicki dosiadający 10-letniej klaczy La Pezi.

 

 
„Parkur był stosunkowo trudny, a widać, że konie są świeże i wypoczęte – również La Pezi. Przed CAVALIADĄ byliśmy na wyjeździe, ale na szczęście mam w domu syna, który włożył dużo serca i doskonale ją przygotował. Jest naturalnie szybka i naprawdę fajnie dziś skakała.” – mówił Marek Lewicki.

 

Na miejscu drugim, a pierwszym spośród zawodników zbierających punkty w finale Ligi Europy Centralnej, znalazł się Jarosław Skrzyczyński na Loulou MPSZ, a Top 3 zamknął reprezentant Rumunii Damian Cojocariu na koniu Lancor.

Konkurs Średniej Rundy, o nagrodę Horse&Business Magazine, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, zakończył się triumfem Roberta Wilczewskiego na koniu Graefin Grey T. Tuż za nim uplasował się Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor, a trzecia była Klara Kozioł na wałachu Rocky.


W konkursie Małej Rundy, o nagrodę IdeaExpo, triumfowała Antonina Kucharska na klaczy Chicha Mint. Drugie miejsce zajęła Lena Maruszak na koniu Canjer HST, a trzecie Lena Kołacka na wałachu Chivas.

 

W Rundzie Amatorów, o nagrodę Prezesa Zarządu Areny Kraków, najlepsza była Roksana Frączkowska na klaczy Venezia. Na miejscu drugim uplasowała się Oliwia Domagała na ogierze Ahmar Saphir, a na trzecim Jagoda Data na koniu Chenet.

 

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w TAURON Arenie zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

 

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/7301/competitions  

 

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.