CAVALIADA KRAKÓW 22-25.02.2024 👉 Bilety kupisz na: tobilet.pl 👈  

Organizator:

Ludwiczak po raz pierwszy

15.05.2020 12:00:00

Podziel się

Opublikowany został oficjalny ranking końcowy CAVALIADA Tour 2019/2020. Po zdecydowanej dominacji Jarosława Skrzyczyńskiego w liczbie wygranych rozgrywek CAVALIADA Tour, pierwszy raz tytuł najlepszego wywalczył Krzysztof Ludwiczak.

Tak jak w innych konkurencjach jeździeckich, skoczkom biorącym udział w konkursach zaliczanych do CAVALIADA Tour (wszystkie one spełniają też warunki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej) uznano wyniki z zawodów w Poznaniu, Lublinie i Krakowie.

Zwycięzcą CAVALIADA Tour 2019/20 został Krzysztof Ludwiczak. Ten prestiżowy sukces zawodnik HEAA Turek osiągnął dzięki wspaniałej postawie na zawodach w Lublinie (zajął drugie miejsce w Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego) i przede wszystkim dzięki wygranej w Grand Prix Krakowa o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. We wszystkich sześciu startach tej edycji dosiadał konia Cros Blue. To 11-letni syn najlepszego ogiera świata – Chacco Blue. Koń należy do zawodnika, co jest dobrym prognostykiem na kolejne sezony, bo jak wiemy, Krzysztof Ludwiczak rozpoczyna właśnie nowy etap swojej kariery, tworząc własny ośrodek i klub jeździecki.

Miłą niespodzianką jest drugie miejsce w CAVALIADA Tour Seweryna Murdzi, dla którego jest to na pewno życiowy sukces. Dla niego i jego klaczy Ula Bajou K zdecydowanie najlepsza była CAVALIADA w Lublinie, gdzie wygrali Dużą Rundę w piątek, a w niedzielnym Grand Prix zajęli trzecie miejsce. Ula Bajou K to klacz wyhodowana w Polsce przez pana Marka Kubackiego. Jej ojcem jest Bajou du Rouet, który dał między innymi konia Wibaro, na którym Kamil Grzelczyk wygrał 23 konkursy zaliczane do światowego rankingu.

Kamil Grzelczyk jest zawodnikiem, który zajął w CAVALIADA Tour trzecie miejsce – w tych rozgrywkach najwyższe w swojej karierze. Jednak tym razem nie odniósł tego sukcesu wspólnie ze wspomnianym wyżej Wibaro, tylko z młodym, 8-letnim Mister dr Heigl, pokazując w Lublinie i Krakowie, że stanowią doskonałą parę. To wytrąca argumenty tym, którzy jeszcze rok temu chcieli Grzelczyka zaszufladkować jako „jeźdźca jednego konia”.

Na pewno godne odnotowania są też kolejne lokaty w tabeli. Czwarte miejsce zajęła Daria Kobiernik, dając kibicom wiele radości wraz ze swoim Winchesterem. Co warto podkreślić, Daria jest jednocześnie zwyciężczynią LOTTO Eventing Tour. Na miejscach 5. i 6. uplasowali się Ci, którzy w edycji 2018/19 byli na czele tabeli – Wojciech Wojcianiec (drugi rok temu) i Jarosław Skrzyczyński (sześciokrotny triumfator CT).

Najlepszym zawodnikiem kategorii do 21. lat okazał się Mistrz Polski Juniorów – Aleksander Lewandowski. Ten szesnastolatek podczas CSI2* w Lublinie dwukrotnie pokonywał parkury bezbłędnie w konkursach zaliczanych do CAVALIADA Tour. Tym samym, po krajowych sukcesach zwieńczonych we wrześniu zdobyciem w Jakubowicach tytułu mistrza kraju pokazał, że z powodzeniem radzi sobie w rywalizacji międzynarodowej na poziomie konkursów zaliczanych do Longines Rankings.

Gratulujemy najlepszym sezonu 2019/20 i już teraz zarówno zawodników, jak i kibiców zapraszamy na kolejną odsłonę CAVALIADA Tour.