Organizator:

Międzynarodowo w Poznaniu

Podziel się

Ponad 370 par z 15 krajów (Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Rumunii, Szwecji, Ukrainy i Polski) weźmie udział w zawodach CSI pierwszego tygodnia CAVALIADA Winter Tour w Poznaniu.

 

Wśród zagranicznych gości jest wielu utytułowanych zawodników. Jednym z najbardziej doświadczonych w tym gronie jest Rumun Andrea Herck, który w ciągu ostatnich pięciu sezonów wygrał aż 11 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Swoją doskonałą dyspozycję potwierdził w tym roku wygraną w Grand Prix podczas styczniowych CSI2* Villeneuve-Loubet we Francji. Silną grupę stanowią nasi zachodni sąsiedzi: Sabrina Berger to zwyciężczyni prestiżowego Grand Prix Arena Nova CSI2* w Wiener Neustadt, Ulf Ebel w 2017 roku zajął 4 miejsce w głównym konkursie CSI4* w Gross Viegeln, a przedstawiciel młodego pokolenia niemieckich skoczków Marvin Jüngel w zeszłym roku wygrał Grand Prix młodzieżowych CSIO w Zduchovicach. Z reprezentantów Czech najlepszy jest Marek Klus, mistrz swojego kraju, zwycięzca Pucharu Czech, który na arenie międzynarodowej wygrał 3 konkursy LR w tym jeden w Polsce – Grand Prix CSI2* Michałowice w 2017 roku.  CAVALIADA jak zawsze cieszy się dużym uznaniem jeźdźców z krajów nadbałtyckich. Z Estonii przyjeżdżają Gunnar Klettenberg – uczestnik czterech finałów Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, który w ciągu ostatnich 10 lat wygrał 15 konkursów zaliczanych do światowego rankingu, jego córka Kertu (druga w konkursie LEC Pucharu Świata w Siauliai) czy też objawienie ostatnich sezonów (33 punktowane miejsca w konkursach LR w sezonach 2019 – 2020) Paul-Richard Argus. Wśród Litwinów zobaczymy między innymi mistrzów tego kraju, zwycięzców wielu międzynarodowych konkursów: Andriusa Petrovasa i Matasa Petraitisa. Najlepszym przedstawicielem Łotwy będzie młodziutka zwyciężczyni Grand Prix CSI2*W w Tallinnie - Laura Panele.

Najliczniejszą i do tego bardzo silną grupę startujących stanowić będą oczywiście Polacy. Kibice mogą liczyć na udaną rywalizację aktualnych wicemistrzów Polski: Jarosława Skrzyczyńskiego i Krzysztofa Ludwiczaka. Czterech innych skoczków z Top Ten Rankingu PZJ to: Maksymilian Wechta, Jan Bobik, Grzegorz Kubiak, Dawid Kubiak i Mściwoj Kiecoń. W relacji CAVALIADA TV będzie też można podziwiać całą plejadę polskiej młodzieży na czele z mistrzynią Polski juniorów Julianą Suską i liderką rankingu juniorów w PZJ Aleksandrą Kierznowską.

Do drugiego tygodnia CAVALIADA Winter Tour będziemy musieli poczekać ma mistrza Polski i lidera rankingu PZJ Wojciech Wojciańca, który właśnie kończy rekonwalescencję po planowej operacji kolana. Jego klub Melloni Horses reprezentować będzie za to Belg Jan Vinckier - zwycięzca wielu prestiżowych Grand Prix, który od pięciu lat zadomowił się w Polsce i jest stałym uczestnikiem polskich CSI.

CAVALIADA Winter Tour to międzynarodowe zawody jeździeckie, które odbędzie się w dniach 11-14.02.2021 i 18-21.02.2021 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ze względu na obowiązujące przepisy, po raz pierwszy zawody będą rozgrywane bez udziału publiczności. Zapraszamy do oglądania transmisji online i skorzystania z oferty na www.live.cavaliada.pl

Lista przyjętych zawodników na pierwszy tydzień CAVALIADA Winter Tour TUTAJ