Organizator:

Nie oddamy zwycięstwa

Podziel się

Piotr Mazurek, Bartłomiej Kwiatek i Aleksander Fularczyk to pierwsza trójka rankingu CAVALIADA Driving Tour, która zmierzy się w wielkim finale w Krakowie. Ten wyłoni nie tylko zwycięzcę cyklu, ale również złotego medalistę Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi.

Zawodnicy mają za sobą sześć konkursów rozegranych w trzech miastach: Warszawie, Poznaniu i Sopocie. O zajętym miejscu w klasyfikacji końcowej zadecyduje suma punktów bonifikacyjnych z czterech najlepszych startów. Kluczowy niewątpliwie będzie sobotni finał, w którym punkty liczone są według wyższego przelicznika - dotychczas za zwycięstwo zawodnik otrzymywał 9 punktów, w konkursie finałowym otrzyma 13,5 pkt.

Jak wygląda klasyfikacja tuż przed finałem?

Na pozycji lidera z przewagą sześciu punktów plasuje się Piotr Mazurek. Zawodnik ten na CAVALIADZIE wygrywał czterokrotnie. Na miejscu drugim znajduje się Bartłomiej Kwiatek, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i 30 punktów. Miejsce trzecie należy do debiutującego w tych rozgrywkach, 21-latka Aleksandra Fularczyka (20 punktów).

- Bardzo się cieszę, że wszystkie etapy CAVALIADY mogły się odbyć i możemy się spotkać na fenomenalnej TAURON Arenie Kraków. Cieszę się, że zbliżamy się do finału szczególnie, że ten cykl był dla nas bardzo udany. Razem z naszym zespołem i końmi, ze startu na start, jesteśmy coraz bardziej zgrani w związku z czym na pewno tak łatwo nie oddamy zwycięstwa i będziemy walczyć do samego końca. Sądzę, że moi konkurenci również, dlatego zapewniam wszystkich kibiców, że będzie to prawdziwe widowisko sportowe. Do Krakowa zabieram ten sam zestaw koni, które rywalizowały w poprzednich lokalizacjach. Liczę na to, że suma doświadczeń się opłaci i będziemy coraz pewniej pokonywali finałowe konkursy. Oczywiście to jest sport, dlatego do samego końca nie możemy być pewni kto ostatecznie okaże się najlepszy – mówi lider, Piotr Mazurek, zwycięzca CAVALIADA Driving Tour w latach 2019/2020.

Powożenie na CAVALIADZIE w Krakowie odbędzie się w czwartek o godzinie 19:15 i w sobotę o godzinie 17:30. Bilety są dostępne na stronie www.tobilet.pl. Sponsorem głównym CAVALIADY Tour jest PKO Bank Polski. Na imprezę zaprasza Miasto Gospodarz: Kraków.

Ranking CAVALIADA Driving Tour, Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

Miejsce

Zawodnik

Klub Sportowy

Warszawa czwartek

Warszawa sobota

Poznań czwartek

Poznań sobota

Sopot czwartek

Sopot sobota

Suma

1

Mazurek Piotr

Ludowy Klub Sportowy "Sokół" - Sekcja Jeździecka Kunowo

9

6*

9

9

9

2*

36

2

Kwiatek Bartłomiej

Sudecki Ludowy Klub Sportowy "Książ"

4

9

6

2*

6

9

30

3

Fularczyk Aleksander

Kaszubskie Stowarzyszenie Promocji Sportów Konnych

6

4

2

6

1*

4

20

4

Szczepaniak Krzysztof

Ranczo Rubin

2

1

1*

4

4

6

16

5

Andrys Tadeusz

Ranczo Rubin

1

2

4

1*

2

1*

9