Organizator:

Nie odpuścimy

Podziel się

V etap ORLEN Driving Tour wygrał Aleksander Fularczyk. Kristaps Neretnieks najlepszy w konkursie Barier.

W V etapie ORLEN Driving Tour o nagrodę ORLEN wystartowało osiem zespołów. Do drugiego nawrotu awansowali: zwycięzca z Poznania – Rafał Paszyński, Aleksander Fularczyk, Weronika Kwiatek i lider – Bartłomiej Kwiatek. Jako pierwszy wystartował Rafał Paszyński i swoim świetnym przejazdem od razu ustawił poprzeczkę bardzo wysoko. Każdy kolejny przejazd był jeszcze lepszy od poprzedniego. Jako ostatni startował Aleksander Fularczyk. Przy ogromnym dopingu sopockiej publiczności, zawodnik pokonał tor perfekcyjnie i do samego końca utrzymał nerwy na wodzy. Ostatecznie wygrał wyprzedzając Bartłomieja Kwiatka o niecałe dwie sekundy.

 

- Musiałem bardzo kontrolować swoje emocje i stres. Mimo tego, że byłem bardzo skupiony na torze, to słyszałem cały ten doping i ludzi krzyczących moje imię. To było wspaniałe uczucie i nie wiem co mogę więcej dodać, jestem szczęśliwy, że wygraliśmy. Po to przyjeżdżamy na CAVALIADĘ – z założeniem, że będziemy ostro walczyć do samego końca i nie odpuścimy tego, nad czym tak pracowaliśmy tyle czasu – powiedział zwycięzca, Aleksander Fularczyk. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kwiatek, a trzecie Weronika Kwiatek.

 

Wyniki - https://livejumping.com/ap/event/9652/competition/141608

 

Liderem rankingu ORLEN Driving Tour pozostaje Bartłomiej Kwiatek. Na drugie miejsce awansował dzisiejszy zwycięzca – Aleksander Fularczyk, a trzecie miejsce zajmuje teraz Weronika Kwiatek.

 

W konkursie barier o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Polskiego Radia wystartowało dziewięć par. Najlepszy okazał się Kristaps Neretnieks z Łotwy, który jako jedyny pokonał wysokość 190 cm bezbłędnie.

CAVALIADA Future – sztafetę o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem marki DEFENDER wygrała drużyna w składzie – Angelos Touloupis (Grecja) w DEFENDERZE, Kinga Biszkowiecka na Biotop Bojtorian i Lena Janaszczyk na Pasjonata Amigo.

 

Organizatorem CAVALIADA Sopot jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Sopot, a partnerami Województwo Pomorskie i Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

 

Ważne linki:

 

 

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/9652/competitions

Program: https://sopot.cavaliada.pl/pl/kibice/program/program-wydarzenia-cavaliada-sopot-2024/

Bilety: https://tobilet.pl/cavaliada-sopot-2024.html

Rankingi: https://sopot.cavaliada.pl/pl/zawodnicy/rankingi

Zapraszamy do skorzystania z transmisji online na: https://live.cavaliada.pl/