Organizator:

NOWE WYDANIE HORSE & BUSINESS MAGAZINE - DOSTĘPNE ONLINE

Podziel się

Zapraszamy do czytania naszego najnowszego wydania Horse & Business Magazine. Dostępna jest zarówno wersja online, jak i wersja papierowa, którą będzie można zdobyć podczas każdej CAVALIADY.

Przeczytaj najnowsze wydanie Horse & Business Magazine TUTAJ

Według danych opublikowanych przez światową organizację zajmującą się wspieraniem sportu jeździeckiego – FEI (ang. International Federation for Equestrian Sports), polscy zawodnicy zajmują już ważną pozycję w sporcie jeździeckim. Jak czytamy w temacie wydania bieżącego numeru, pt. „Olimpijskie plany Polskiego Związku Jeździeckiego”, nasz kraj jest obecnie dziewiąty na świecie pod względem liczby rozgrywanych międzynarodowych zawodów jeździeckich i dziesiąty pod względem liczby zawodników i koni startujących w imprezach międzynarodowych. – Polscy zawodnicy pod względem wyszkolenia nie odbiegają od europejskiej czołówki – podkreśla Marcin Kamiński, wiceprezes Polskiego Związku Jeździeckiego. To, że polscy jeźdźcy i ich konie zaczynają być coraz bardziej dostrzegani na arenach międzynarodowych, jest wynikiem ciężkiej pracy naszych zawodników, ich ogromnego zaangażowania, oddania i pasji. Wielka zasługa w tym też przedstawicieli kadry narodowej, trenerów, sztabów szkoleniowych, ekspertów i wszystkich osób zaangażowanych w rozwój jeździectwa w Polsce. Rozpoczynający się właśnie rok może być wielką szansą na kolejne sukcesy sportowe naszych zawodników. W 2023 r. będą oni bowiem walczyć o kwalifikacje olimpijskie przy wsparciu powołanego w ub.r. Olimpijskiego Komitetu Honorowego PZJ. Zachęcam do przeczytania artykułu na temat efektywnych przygotowań najlepszych polskich jeźdźców, którzy chcą powalczyć o medale olimpijskie w Paryżu w ujeżdżeniu, skokach i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, a także ich zmagań na parkurach oraz dotychczasowych sukcesów.

paris 2024
Na łamach najnowszego wydania znajdziecie też Państwo bardzo ciekawe wywiady ze znanymi sportowcami. W pierwszym z nich Ania Słodkiewicz i Łukasz Brzóska opowiadają o wspólnej przygodzie z końmi, o rozwoju rodzinnego biznesu, jakim jest Klub Jeździecki Brzóska Sport Horses – Profesjonalny Trening Koni, a także o planowanej rozbudowie stacji ogierów. Obecnie mają oni już dwa ogiery o wybitnych rodowodach – są to Dark’Ann oraz DUC 123 Z.

Zachęcam też do przeczytania wywiadu z Natalią Palmowską, która wraz z Dr. Jonesem zwyciężyła w spektakularny sposób w najważniejszym konkursie zawodów CSI CAVALIADA Warszawa, PKO Bank Polski Grand Prix. Jej triumf odbił się dużym echem w środowisku jeździeckim. – Jestem zaskoczona, jaką radość dałam wielu osobom. Doszło to do mnie po kilku dniach, jak zobaczyłam, ile osób chce ze mną podzielić się odczuciami, gdy opowiadali, jak ze mną przeżywali, jak płakali, ile osób mi gratulowało, do mnie dzwoniło – mówi w wywiadzie Natalia Palmowska. 

Katarzyna Wieczorek to kolejna zawodniczka, która wzbudza niemałe emocje w świecie jeździeckim. Jest to pierwsza kobieta, która wystartowała w CAVALIADA Driving Tour –konkursach w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. W wywiadzie opowiada o swoich marzeniach, utracie ukochanego wierzchowca oraz o budowie rodzinnego ośrodka jeździeckiego w miejscowości Trzcieliny.

Katarzynę Wieczorek zobaczymy też podczas tegorocznych CAVALIAD w Sopocie i w Krakowie, na które serdecznie wszystkich Państwa zapraszam.

Barbara Krawczyk

redaktor naczelna „Horse & Business Magazine”

Przeczytaj najnowsze wydanie Horse & Business Magazine TUTAJ