Organizator:

O finał Pucharu Świata w Krakowie

Podziel się

CAVALIADA w Krakowie po raz trzeci jest gospodarzem finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Zawodnicy walczyć będą o miejsca w pierwszej trójce, która awansuje do Finału Pucharu Świata. Ten odbędzie się w kwietniu w Riyadh (KSA). Kto ma największe szanse na awans?

Na starcie zawodów w Krakowie stanie 16 zawodników walczących o awans do tegorocznego finału Pucharu Świata w skokach przez przeszkody w Riyadh w Arabii Saudyjskiej. Na liście zgłoszeń są liderzy obu sublig północnej i południowej: Sara Vingralkova z Czech i Angelos Touloupis z Grecji. Największe szanse oprócz liderów mają jeszcze Ci, którzy w dotychczasowych kwalifikacjach zebrali na swoich kontach ponad 30 punktów. Są to: Kristaps Neretnieks z Łotwy, Estończycy - Madis Morna i My Relander i Andrius Petrovas z Litwy.

 

Jak będzie wyglądać finałowa rywalizacja?

W Krakowie, do finałowych etapów zaliczane są trzy konkursy: czwartkowa Duża Runda (konkurs szybkości, 145 cm), piątkowa Duża Runda (zwykły z rozgrywką, 150 cm) oraz niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix (zwykły z rozgrywką, 155 cm). W dwóch pierwszych konkursach najlepsza dziesiątka otrzymuje punkty bonifikacyjne według skali - 10 pkt. za pierwsze miejsce, 9 pkt. za drugie, itd. W PKO Bank Polski Grand Prix Grand Prix punkty mnożone są razy dwa. O tym, kto znajdzie się w pierwszej trójce uprawnionej do startu w finale decyduje: suma punktów bonifikacyjnych zebranych w 5 najlepszych startach w kwalifikacjach oraz suma punktów bonifikacyjnych zebranych podczas konkursów finałowych.

Zarówno podczas kwalifikacji, jak i podczas finału, konkursy mają charakter otwarty dla zawodników, a punkty przydziela się tylko zawodnikom z rankingu LEC, według kolejności, po pominięciu z tabeli wyników zawodników z innych rejonów świata.

Pełny ranking Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata TUTAJ

Bilety na wydarzenie można kupić na stronie: https://tobilet.pl/cavaliada-krakow.html

Program zawodów jest dostępny TUTAJ

Transmisję można oglądać tutaj: https://live.cavaliada.pl/

Organizatorem CAVALIADA Kraków jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN i LOTTO, Miastem Gospodarzem Kraków, a partnerami Województwo Małopolskie i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.