Organizator:

O jedną setną sekundy

Podziel się

Piątkowy konkurs Dużej Rundy CAVALIADY Kraków wygrał Tomasz Miśkiewicz.

W konkursie Dużej Rundy, o nagrodę LOTTO i pod patronatem portalu ŚwiatKoni.pl, nie brakowało sportowych emocji. W tych zmaganiach, zaliczanych do światowego rankingu, rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz CAVALIADY Tour, wystartowały 32 pary. Zawodnicy i ich konie prezentowali dziś doskonałą formę, bo parkur podstawowy o wysokości 150 cm bezbłędnie pokonało 15 z nich. W finałowym barażu najszybszy i bezbłędny był Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar. To drugie zwycięstwo tej pary w tym sezonie CAVALIADY Tour – przypomnijmy, że triumfowali także w konkursie Dużej Rundy podczas zawodów w Warszawie.

 


 „Myślałem, że [Jarosław Skrzyczyński] mnie wyprzedzi, ale udało się być szybszym. Stakkato Lazar to bardzo szybki koń, potrzebuje dużego tempa, jest zwrotna i sprytna. W niedzielę najważniejsze to przejechać parkur podstawowy na zero, a wiadomo, że w finale będzie już trudniej.” – mówił zwycięzca.

 

Miejsce drugie, z czasem gorszym zaledwie o jedną setną sekundy, zajął Jarosław Skrzyczyński na koniu Inturido. Top 3 zamknęła amazonka z Estonii – My Relander na wałachu Expert.


W rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata nastąpiła zmiana na pozycji lidera – pierwsze miejsce zajmuje teraz reprezentant Rumunii Damian Cojocariu, który dzisiejszy konkurs ukończył na miejscu 10. W tabeli CAVALIADY Tour w dalszym ciągu prowadzi Jarosław Skrzyczyński, na drugie miejsce awansował Tomasz Miśkiewicz, a trzeci jest Kamil Grzelczyk. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę, w konkursie PKO Bank Polski Grand Prix. 


W konkursie IMMERGAS Dressage Tour wystartowały dziś cztery pary. Najwyższe noty od sędziów otrzymała amazonka KS Centurion – Sandra Sysojeva na ogierze Found Boy, umacniając się tym samym na pozycji liderki całego cyklu. Na miejscu drugim uplasowała się dziś Luiza Rutkowska z Varsovia Dressage Club na Furst Apachino, a Top 3 zamknęła Martyna Bańska z Karkonoskiego KJ na wałachu Monsoon P.

 

W Średniej Rundzie, o nagrodę Śliwocki Home, pod patronatem Targów Mieszkań i Domów, najlepszy był reprezentant Litwy – Kristupas Petraitis dosiadający konia Baironas. Miejsce drugie zajął Marek Lewicki na koniu Itoulon B, a trzecie Michał Tyszko na Marco Polo.

Konkurs Rundy Amatorów, o nagrodę Krakowskich Zakładów Automatyki, wygrała Roksana Frączkowska na klaczy Venezia. Drugie miejsce zajęła Sandra Jarco na koniu Baby Jaga, a trzecie Katarzyna Łopatka na klaczy Romania.

 

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w TAURON Arenie zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

 

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/7301/competitions  

 

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.