Organizator:

O punkty do Pucharu Świata

Podziel się

Wyższa pula nagród, konkursy zaliczane do rankingu FEI i Pucharu Świata, bardziej liczna i zdecydowanie mocniejsza obsada CSI oraz dodatkowa rywalizacja w powożeniu sprawią, że sportowych emocji w drugim tygodniu CAVALIADA Winter Tour będzie jeszcze więcej.

Tym razem w stajniach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zagości blisko 430 koni. W zawodach w skokach przez przeszkody weźmie udział ponad 200 zawodników z Białorusi, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Ukrainy i Polski.

Część ekip pozostaje w tym samym składzie co w pierwszym tygodniu. Poza tym na listach pojawiło się kilka nowych i do tego znanych z wielu sukcesów nazwisk. To między innymi: dwukrotny zwycięzca Grand Prix Cavaliady Poznań - Niemiec Felix Hassmann, który w ciągu ostatnich 10 sezonów wgrał 89 konkursów zaliczanych do rankingu FEI, jego kolega z reprezentacji Niemiec, brązowy medalista mistrzostw kraju Michael Kolz, Piet Raijmakers jr., który ma na swoim koncie wygraną z ekipą Holandii w pięciogwiazdkowym Pucharze Narodów w St Gallen czy też triumfatorka Grand Prix na CSI3*w  Bonheiden Holenderka Maureen Bonder.

Tym razem w konkursie Grand Prix zawodnicy walczyć będą nie tylko o wysokie premie finansowe i punkty do Longines Rankings, ale także o jak najlepsze miejsce w Lidze Europy Centralnej Pucharu Świata. W tej rywalizacji najgroźniejszymi rywalami Polaków będą plasujący się aktualnie w pierwszej dziesiątce tabeli: Litwini Andrius Petrovas i Matas Patraitis, Estończyk Paul-Richard Argus, amazonka z Łotwy Laura Penele i Rumun Andrea Herck.

Najliczniejszą grupę stanową oczywiście Polacy, którzy wystąpią w silniejszym składzie niż w pierwszym tygodniu. A to dlatego, że niektórzy z czołówki wymienią konie i tym razem w najważniejszych konkursach wystartują na swoich wierzchowcach numer jeden: Jarosław Skrzyczyński na Chacco Amicor, Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue, a Maksymilian Wechta na Chepettano.

W piątek i sobotę kibice oglądający relację w Cavaliada TV będą dodatkowo świadkami rywalizacji zaprzęgów parokonnych. Tu organizator do rywalizacji zaprosił między innymi multimedalistów mistrzostw Polski i mistrzostw Świata: Bartłomieja Kwiatka, Romana Kusza, Jacka Kozłowskiego i Adriana Kostrzewę. Nie zabraknie również konkursów dla dzieci na kucach - CAVALIADA Future i znanej wszystkim sztafety.

Lista zawodników przyjętych na drugi tydzień CSI CAVALIADA Winter Tour TUTAJ

PROGRAM II TYGODNIA CAVALIADA WINTER TOUR

Propozycje CSI2*-W, CSI1* CAVALIADA Winter Tour TUTAJ