Organizator:

Plaża w Świnoujściu areną zmagań zawodów konnych

Podziel się

W przeddzień otwarcia letniej wersji zawodów konnych pod nazwą CAVALIADA SUMMER w Świnoujściu, z udziałem zaproszonych gości, na tutejszej plaży  odbyła się konferencja prasowa. Wzięli w niej udział prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, Tomasz Cemel Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Szczecinie, a z ramienia organizatorów Elżbieta Roeske Wiceprezes Grupy MTP, Jakub Patelka  Dyrektor CAVALIADY Summer Świnoujście oraz Szymon Tarant Dyrektor Sportowy CAVALIADY Summer Świnoujście. 

Najbardziej wyczekiwane przez kibiców i zawodników, wydarzenie jeździeckie w Polsce pod nazwą CAVALIADA SUMMER odbędzie się w dniach 22-25 czerwca br.  na plaży w Świnoujściu. To wyjątkowe miejsca, biorąc pod uwagę, że miasto położone na wyspie Uznam posiada najszerszą i  jedną z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu.

Gospodarz miejsca, prezydent Janusz Żmurkiewicz, podczas spotkania z dziennikarzami podkreślał, że to wyjątkowe w skali Polski wydarzenie sportowe przysłuży się Świnoujściu promocyjnie i wizerunkowo.

– „Dzięki CAVALIADZIE przez najbliższe dni nasze miasto będzie na ustach wielu. Impreza ta ściągnie do nas nowych turystów, którzy być może przyjadą tutaj po raz pierwszy. Będą nie tylko wypoczywać, ale przede wszystkim oglądać piękne konie” – mówi prezydent Świnoujścia. I tłumaczył, że w ten sposób spełniło się jego wielkie marzenie, by zorganizować na miejskiej plaży tak spektakularne wydarzenie. Za wybór Świnoujścia na miejsce letnich zawodów jeździeckich CAVALIADA SUMMER dziękował Grupie MTP i sponsorom.

Grupa MTP od lat specjalizuje się w organizacji międzynarodowych zawodów jeździeckich w Polsce. Dotychczas odbywały się one pod nazwą CAVALIADA TOUR w największych halach widowiskowo-sportowych w Krakowie, Sopocie i Warszawie oraz halach targowych w Poznaniu i Lublinie. Teraz zdecydowano się pójść krok dalej i przeprowadzić, zawody konne na otwartej przestrzeni. Podobnie jak miało to miejsce w 2016 roku, gdy Grupa MTP przeprowadziła CAVALIADĘ SUMMER JUMPING w Kołobrzegu. Teraz ten projekt może zaistnieć w Świnoujściu, które jak podkreślał prezydent miasta zabiegało o taką imprezę. Dobra współpraca i chęć pełnego zaangażowania się w organizację CAVALIADY SUMMER ze strony prezydenta Świnoujścia i jego otoczenia przesądziły o sukcesie jakim jest to plenerowe wydarzenie, organizowane na największej plaży w Polsce.

Wiceprezes Grupy MTP Elżbieta Roeske podkreślała, że CAVALIADA w Świnoujściu jest jednym z wielu ważnych projektów prowadzonych w Polsce przez jej grupę kapitałową. – „Specjalizujemy się w realizacji różnych wydarzeń, organizujemy targi, konferencje, imprezy sportowe, kulturalne, czy mega eventy. Naszym sztandarowym projektem, z którego jesteśmy niezwykle dumni jest właśnie CAVALIADA, zazwyczaj organizowana  w halach widowiskowo-sportowych i pawilonach targowych. Z ogromną przyjemnością, wracamy z letnią odsłoną CAVALIADA, tym razem na przepięknej plaży w Świnoujściu”, mówiła wiceprezes Grupy MTP.

CAVALIADA SUMMER - to drugie na świecie, zaraz po Miami na Florydzie, tak wysokiej rangi, międzynarodowe wydarzenie jeździeckie organizowane na plaży. Zdaniem organizatorów  miejsce to idealnie sprawdzi się podczas wydarzenia, na które składają się międzynarodowe zawody konne wraz z pokazami, rozgrywanymi bezpośrednio na plaży oraz targi sprzętu, akcesoriów i odzieży jeździeckiej.

W bogatym programie imprezy zaplanowane są codzienne pokazy umiejętności i sprawności koni, zawody CAVALIADA FUTURE dla dzieci startujących na kucach, z dobrze znaną publiczności sztafetą. Dodatkowo na plaży w Świnoujściu będzie można podziwiać zawody powożenia zaprzęgami parakonnymi. Nowością będzie niezwykle widowiskowy konkurs równoległy.

Do udziału w międzynarodowych zawodach skokach przez przeszkody w ramach CAVALIADA SUMMER przyjęto 160 zawodników i blisko 230 koni. Na sportowej liście znajdują się reprezentanci dziewięciu państw: Argentyny, Danii, Estonii, Niemiec, Włoch, Litwy, Szwecji, Ukrainy i oczywiście Polski. Wśród gości z sąsiednich Niemiec jest wielu doświadczonych zawodników, którzy w swojej karierze wygrywali prestiżowe konkursy zaliczane do światowego rankingu.

Organizatorzy międzynarodowych zawodów jeździeckich CAVALIADA SUMMER 2023 przygotowali dla mieszkańców Świnoujścia specjalną promocję na bilety. Wszyscy, którzy okażą w kasach „Kartę Wyspiarza” otrzymają 40% zniżki na bilety SPORT. Zniżka działa tylko w kasach na terenie CAVALIADA.

Program zawodów można znaleźć tutaj: https://summer.cavaliada.pl/pl/kibice/wazne-informacje/program-zawodow/ .

Zdjęcia z dzisiejszej konferencji prasowej do pobrania:

https://we.tl/t-1r2lnmAIZL