CAVALIADA Poznań 7-10.12.2023 👉 Bilety kupisz na: tobilet.pl 👈  

Organizator:

Podnosimy poziom sportowy

Podziel się

Nadchodzący cykl CAVALIADY 2023/2024 odbędzie się na wyższym poziomie sportowym. Organizatorzy złożyli wnioski do Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej które zostały zaakceptowane, o zwiększenie rangi wszystkich czterech lokalizacji: Warszawy, Poznania, Sopotu oraz Krakowa.

Misją CAVALIADY od początku istnienia jest rozwój oraz popularyzacja sportu jeździeckiego w Polsce. Jest to możliwe tylko dzięki systematycznemu podnoszeniu poprzeczki zarówno zawodnikom, jak i organizatorom.

- Zależy nam na tym, aby wyższa ranga zawodów i większa pula nagród przyciągnęła najlepszych zawodników z całego świata, a reprezentanci Polski mogli startować ramie w ramie z mistrzami olimpijskimi zdobywając tym samym niezbędne doświadczenie dla siebie i swoich koni - mówi Jakub Patelka, Dyrektor CAVALIADA Tour. I dodaje – Decyzją Komitetu Organizacyjnego zdecydowaliśmy się ponieść rangę wszystkich zawodów międzynarodowych w ramach CAVALIADA Tour 2023/2024. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w sprawę i starania podniesienia poziomu zawodów zaowocuje jeszcze lepszym widowiskiem.

Kalendarz zawodów CAVALIADA Tour wygląda następująco:

CSI3*W CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023

CSI4*W CAVALIADA Poznań 07-10.12.2023

CSI3* CAVALIADA Sopot 01-04.02.2024

CSI4*W CAVALIADA Kraków 22-25.02.2024

Trzy z czterech lokalizacji CAVALIADY Tour będą zaliczane do rozgrywek Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Tak jak miało to miejsce dwa ostatnie sezony, Kraków będzie Miastem Gospodarzem finału LEC Pucharu Świata oraz finału CAVALIADA Tour.

Oprócz międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody w programie nie zabraknie konkursów powożenia, ujeżdżenia oraz Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

- W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie zawodami Hobby Horse, które zorganizowaliśmy w Poznaniu i Krakowie, przygotowaliśmy Hobby Horse Tour, cykl zawodów Hobby Horse, które odbędą się w każdym mieście CAVALIADY- dodaje Jakub Patelka.