Organizator:

Podsumowanie drugiego dnia CAVALIADY Sopot

Podziel się

Zakończyliśmy zmagania sportowe drugie dnia CAVALIADY Sopot!

W lubianym przez publiczność wieczornym konkursie Potęgi Skoku, o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem TVP Sport, zawodnicy zmierzyli się dziś z murem o wysokości aż 205 centymetrów. Jedyną parą, która pokonała go bezbłędnie byli reprezentant Polski Marek Lewicki i ogier Itoulon B. Na miejscu drugim ex aequo uplasowali się Łukasz Brzóska na koniu Quicklensky oraz Mateusz Kiempa na Jalandahar.

Wiele emocji towarzyszyło dzisiejszemu konkursowi w ramach TRAF Eventing Tour, o nagrodę TRAF – Zakłady Wzajemne. Zawodnicy zaprezentowali bardzo dobrą formę, bo aż 9 z nich pokonało pierwszy nawrót bezbłędnie. W drugim bezbłędny i zdecydowanie najszybszy był reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko – Paweł Warszawski, dosiadający 10-letniej klaczy Fuerta. Tuż za nim uplasowała się młoda amazonka UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica – Zofia Pogodzińska na doświadczonym ogierze Ekolog. Miejsce trzecie mimo jednej zrzutki i trzech karnych sekund zajęła zawodniczka Zielonogórskiego KJ Przylep-Lotnisko – Daria Kobiernik na klaczy Ideal Girl. Dzisiejsza wygrana zapewniła Warszawskiemu awans na pozycję lidera Halowego Pucharu Polski WKKW przed finałem w Krakowie. Drugie miejsce zajmuje obecnie Julia Gillmaier, a trzecie Daria Kobiernik.

 Konkurs Dużej Rundy, zaliczany do światowego rankingu i CAVALIADA Tour, rozgrywany o nagrodę LOTTO i pod patronatem Horse&Business Magazine, zebrał na liście startowej 50 par. Parkur podstawowy okazał się selektywny, bo do rozgrywki zakwalifikowało się ostatecznie 6, w tym cztery z Polski. W finałowym barażu po zwycięstwo pojechał Kamil Grzelczyk na Wibaro. To już dwudziesta czwarta wygrana tego zawodnika w konkursie zaliczanym do Longines Rankings, ale dopiero pierwsza odniesiona na zawodach w ramach CAVALIADY. Bliski wygranej był Angelos Touloupis na Blue Balou 5, który miał najlepszy czas, ale przytrafiła mu się zrzutka i musiał zadowolić się miejscem piątym, obejmując jednak tym samym prowadzenie w rankingu CAVALIADA Tour.

 

„W rozgrywce było niewiele koni, wiedziałem, że Grek, który jedzie ostatni jest szybki i ma świetnego konia, musiałem zaryzykować. On chcąc wygrać musiał podjąć jeszcze większe ryzyko, przydarzył mu się błąd i udało się dziś nam. We wcześniejszych latach Wibaro bardzo się bał Cavaliadowych aren, bo jest koniem ostrożnym i płochliwym, a na tych imprezach dużo się dzieje, ale jest przykładem na to, że nawet 15-letni koń może cały czas progresować. Teraz już z dużym spokojem przyjmuje arenę i skacze świetnie.” – mówił zwycięzca.

 

Bezbłędną i dynamiczną jazdę zaprezentowali też inni Polacy w tym konkursie. Co rzadko się zdarza, miejsce drugie ex aequo z identycznym czasem rozgrywki zajęły dwie pary – Tomasz Miśkiewicz na Velvet Lazar oraz Michał Kaźmierczak i Whoopy Boy. Tuż poza podium uplasowała się Daria Kobiernik na Sonecie. Cieszy fakt, że wszyscy reprezentanci Polski startowali w finałowym barażu na koniach wyhodowanych w naszym kraju.

 

Konkurs Średniej Rundy, rozgrywany o nagrodę Targów Mieszkań i Domów, pod patronatem Świata Koni, ponownie cieszył się dużą popularnością wśród startujących. W związku z tym, według zasad Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, klasyfikacja została podzielona. Miejsca pierwsze zajęli Mściwoj Kiecoń na Sir Sapporo MK oraz Marek Lewicki na Come.

 

Dziś rozpoczęły się także zmagania w ramach Immergas Dresage Tour – w pierwszym konkursie najwyższe noty - 70,067% otrzymała amazonka KS Centurion Sandra Sysojeva na wałachu Jack Daniels. Na miejscu drugim uplasowała się zawodniczka Stajni Sportowej Skrzyczyńscy Anna Mierzwińska na koniu Dean Martin, a Top 3 zamknęła Aleksandra Szulc z KJ Golden Dream dosiadająca wałacha Breakdance.

 

W Rundzie Amatorów, o nagrodę City Marketing, po raz kolejny najlepsza okazała się Lena Rybak-Massalska na wałachu Hassan van de Wittemoere. Miejsce drugie zajęła dziś Michalina Jaskólska na Columbus I G, a trzecie amazonka z Finlandii Liida Lehtonen na Backwoods Diamond Kiss.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ