Organizator:

Podsumowanie soboty na Cavaliadzie Poznań

Podziel się

Podsumowanie soboty na Cavaliadzie Poznań

Jeden z ulubionych konkursów Cavaliadowej publiczności – Speed&Music, rozgrywany o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i patronatem medialnym Radia ZET, dostarczył wieczorem wiele sportowych emocji. Wygrała reprezentantka Austrii – Jennifer Jaritz na WS FBI, dla której było to pierwsze międzynarodowe zwycięstwo. Dobrze zaprezentowali się w tych zmaganiach Polacy – miejsce drugie, ze stratą 0,03 sekundy, zajęła Małgorzata Ciszek-Lewicka na klaczy Daisy, a trzeci był Adam Nicpoń dosiadający konia Counter.

 

Dziś odbyły się też pierwsze konkursy w ramach CAVALIADY Future. Ten cykl rozgrywany jest o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. W sobotnich zmaganiach styl młodych zawodników oceniała doświadczona i wszechstronna amazonka Daria Kobiernik, a najlepsze pary rywalizowały w rozgrywce na punkty i czas. W kategorii MINI najlepsza była amazonka KJ Stajnia Adamus Rogusko – Maja Nagła na ogierze Walnut Samson. Tuż za nią uplasowała się Wiktoria Cwalina z Podkowy Gruszczyn na wałachu S-Piorun, a trzecia była Julia Nazarewicz z JKS Barłomino na Tango. Podium kategorii MIDI zdominowały amazonki KJ Akademia Kucania Dawidy i imienniczki: miejsce pierwsze zajęła Zofia Ciszek na klaczy Dzarna, drugie Zofia Janusz na Jagience, a trzecie Zofia Hart Dyke na Mississipi.

W widowiskowym konkursie sztafet rywalizowały drużyny składające się z zawodników CAVALIADY Future oraz dorosłych, którzy pokonywali trasę samochodem marki Mercedes. Najszybszy przejazd należał do zespołu w składzie: Maja Nagła i Walnut Samson, Zofia Janusz i Jagienka oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski w WKKW – Paweł Warszawski.

 

Swoją rywalizację zakończyli dziś zawodnicy powożenia w ramach CAVALIADA Driving Tour, o nagrodę firmy Badix, pod patronatem Duda Cars – dealera Mercedes Benz. W drugim nawrocie po zwycięstwo pojechał Piotr Mazurek z końmi Peloponez, Blizard, Jaśmin i Inwencja, umacniając się tym samym na pozycji lidera Halowego Pucharu Polski. Na miejscu drugim uplasował się Aleksander Fularczyk, a na trzecim Krzysztof Szczepaniak. 

 

W porannym konkursie Małej Rundy, o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, po raz kolejny triumfowała bardzo szybka para z Litwy – Matas Petraitis i Heineken. Drugi był Jan Bobik na ogierze Ole, a trzeci gość z Holandii – Hendrik-Jan Schuttert na wałachu Monte Carlos.

 

Pierwsze zmagania zawodników ujeżdżenia w ramach CAVALIADA Dressage Tour, o nagrodę Look & Beauty Vision, zakończyły się zwycięstwem amazonki Stajni Sportowej Skrzyczyńscy – Anny Mierzwińskiej na 10-letnim wałachu Dean Martin, z notą 70,000%. Na miejscu drugim uplasowała się Aleksandra Szulc z KJ Golden Dream na koniu Breakdance, a na trzecim Sandra Sysojeva i Jack Daniels.

 

Najlepszy przejazd w Finale Dużej Rundy CSI1*, o nagrodę PZU Życie, należał do Klary Kozioł na 6-letniej Voila. Drugie miejsce zajął Adam Nicpoń na Cycerze, a trzecie Dawid Skiba dosiadający konia Odilon van het Bevrijdthof.

 

Finał Małej Rundy zawodów CSI1*, o nagrodę Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego, cieszył się dużą frekwencją. W związku z tym, zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, klasyfikacja została podzielona. Miejsca pierwsze zajęły młode amazonki z Wielkopolski: Marta Konarska na Lili Marlene oraz Nadia Lehmann na Silver Star.

Wyniki dostępne są TUTAJ