Organizator:

Polacy na trzecim!

Podziel się

Polacy zajęli trzecie miejsce w Pucharze Narodów WKKW podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Czwarte miejsce indywidualnie zajął Mateusz Kiempa na Lassban Radovix.

Niemcy, Holandia, Austria, Włochy i Polska - to kraje, które wystawiły w Strzegomiu drużyny walczące w konkursie Pucharu Narodów. Polskę reprezentowali: Joanna Pawlak na Fantastic Frieda, Mateusz Kiempa na Lassban Radovix, Jan Kamiński na Senior i Michał Hycki na Moonshine. Wynik uzyskany na crossie zapewnił polskiej ekipie awans z czwartej pozycji po ujeżdżeniu i skokach na trzecie miejsce. Najlepszy wynik w drużynie i czwartą lokatę w klasyfikacji indywidualnej uzyskał Mateusz Kiempa. Polak po ujeżdżeniu i skokach był drugi, jednak punkty karne za spóźnienie podczas próby terenowej dodane do jego wyniku ostatecznie uplasowały go tuż za podium.

- Jestem zadowolony ze swojego przejazdu, ale myślę, że trzeba przede wszystkim patrzeć na wynik ekipy, która naprawdę spisała się bardzo dobrze – myślę, że wszyscy powinniśmy być z tego zadowoleni - skomentował Mateusz Kiempa.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła drużyna Niemiec, a drugie ekipa Holandii.

Fot. LOTTO Strzegom Horse Trials
Tekst: CAVALIADA / Informacja prasowa LOTTO Strzegom Horse Trials