Organizator:

Rekord Torwaru!

Podziel się

Zainteresowanie zawodami CAVALIADA Warszawa 2021 r. przerosło oczekiwania organizatorów. Do konkursów w ramach CSI2*-W i CSI1* zgłosiła się rekordowa liczba osób! Ze względu na logistykę, ramy czasowe i programowe organizator ostatecznie do międzynarodowej rywalizacji w skokach przez przeszkody przyjął zgłoszenia 77 zawodników w CSI2*W i 70 zawodników w CSI1*. Wystartują oni łącznie na blisko 250 koniach. Są to reprezentanci aż 20 narodowych federacji z całej Europy, od Estonii po Grecję.

 

Przy tego typu selekcji kibice mogą być pewni, że rywalizacja w najtrudniejszych konkursach odbędzie się na bardzo wysokim poziomie. Bezapelacyjnie największą gwiazdą wśród skoczków będzie, jeżdżący od tego roku pod flagą Wielkiej Brytanii pochodzący z Egiptu Sameh El Dahan, który w 2018 r. wygrał najwyżej dotowany (3 miliony dolarów) konkurs świata CSIO5* Spruce Meadows 'Masters' Grand Prix w Calgary w Kandzie. Należy podkreślić fakt, że zawodnik do Warszawy zabiera swojego konia numer jeden - niedużą, ale niezwykle ambitną klacz Suma’s Zorro, na której wygrał nie tylko wspomniany konkurs w Kanadzie, ale i Grand Prix Longines Global Champions Tour w Paryżu we Francji i konkurs zaliczany do Pucharu Świata w La Corunie w Hiszpanii.

Wśród innych jeźdźców pochodzących z Europy Zachodniej należy wymienić doskonale znanych polskiej publiczności: brązowego medalistę mistrzostw Niemiec Michaela Kölza oraz zwycięzcę Grand Prix CAVALIADA Poznań 2016 r., kiedyś trzeciego w Derby Hamburga, Luksemburczyka Marcela Ewena.

Dużą grupę zagranicznych gości stanowią jeźdźcy, którzy walczyć będą o kolejne punkty Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Z aktualnej, pierwszej dziesiątki subligi południowej zgłosili się: lider Adrea Herck z Rumuni, Zoltán Czékus w Węgier, Angel Niagolov z Bługarii i Aggelos Touloupis z Grecji. Z kolei z subligi północnej wystartują: lider Andrius Petrovas z Litwy oraz Gunnar Klettenberg, Urmas Raag i Paul Argus z Estonii. W tym przypadku wiceliderem jest aktualny wicemistrz Polski Dawid Kubiak, który postawił sobie za cel na ten sezon - drugi w swojej karierze awans do finału Pucharu Świata.

Wśród innych, doskonałych zawodników ze wschodniej części Europy na hali COS Torwar wystartują: aktualny mistrz Litwy Matas Patraitis oraz Rosjanin Vladimir Beletskiy – doskonale znany publiczności CAVALIADY.

 

Oczywiście w rywalizacji podczas CAVALIADY zobaczymy wielu innych polskich skoczków na czele z mistrzem Polski Wojciechem Wojciańcem, liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim, Janem Bobikiem, Adamem Grzegorzewskim, Kamilem Grzelczykiem, Aleksandrą Kierznowską, Mściwojem Kieconiem, Darią Kobiernik, Aleksandrem Lewandowskim, Krzysztofem Ludwiczakiem i Maksymilianem Wechtą.

Przypomnijmy, że podczas zawodów CSI na CAVALIADZIE w Warszawie 2021 zostanie rozegranych 12 międzynarodowych konkursów w skokach przez przeszkody. Dwa z nich zaliczane będą do rankingu FEI, w tym Grand Prix także do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dodatkowo bardzo dużych emocji możemy spodziewać się w widowiskowych konkursach: Venus vs Mars (w nowej formule), Potędze Skoku, Speed and Music oraz dwufazowym Finale Średniej Rundy.

Lista przyjętych zawodników i koni TUTAJ

Propozycje zawodów TUTAJ

Program zawodów TUTAJ

CAVALIADA Warszawa 2021 odbędzie się w dniach 11-14 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar. Bilety dla publiczności są dostępne na stronie www.tobilet.pl TUTAJ