Organizator:

Skoki w trzech kategoriach na CSI CAVALIADA Kraków

Podziel się

Międzynarodowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje zawodów CAVALIADA w Krakowie, które odbędą się w dniach 2-5 marca 2023.

Harmonogram Kraków 2023

 

Międzynarodowa Federacja Jeździecka zatwierdziła propozycje zawodów CAVALIADA w Krakowie, które odbędą się w dniach 2-5 marca 2023. W puli nagród jest blisko 600 tysięcy złotych, a program jak zawsze będzie atrakcyjny dla zawodników i zapewniający emocje kibicom.

 

Podobnie jak rok temu zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody podzielone zostały na trzy kategorie – CSI3*-W, CSI1* i CSIAm. To spowoduje, że po pierwsze obok profesjonalistów będą mogli wystartować mniej doświadczeni zawodnicy, a po drugie – ci pierwsi będą mogli przywieźć ze sobą większą liczbę koni.

 

CSI3*W podporządkowane będzie zmaganiom w finale Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, finałowi CAVALIADA Tour oraz konkursom specjalnym, które obok jeździeckiej klasyki gwarantują widowiskowy charakter CAVALIADY.

 

Puchar Świata to wszystkie konkursy dużej rundy. Zgodnie z regulaminem rywalizacja rozpoczyna się w czwartek od konkursu szybkości (Speed Masters), w piątek odbędzie się konkurs 150 cm z rozgrywką i po dniu odpoczynku w niedzielę rozegrane zostanie PKO Bank Polski Grand Prix (155 cm).

 

Piątkowe i niedzielne konkursy PŚ będą też decydowały o ostatecznych wynikach CAVALIADY Tour. W piątek będzie to ostania - siódma eliminacja (z siedmiu konkursów liczą się cztery najlepsze wyniki), a w niedzielę finał, gdzie punkty mnożone są razy dwa.

Te dwa konkursy pucharowe oraz sobotni finał średniej rundy (145 cm z rozgrywką) zaliczane będą do światowego rankingu. Zwycięzca PKO Bank Polski Grand Prix z pulą 217 000 PLN otrzyma 80 punktów LR. Zwycięzcy piątkowej dużej rundy i finału średniej po 50 punktów. W programie trzech gwiazdek znalazły się też konkursy specjalne: potęga skoku (piątek) i Speed and Music (sobota), na które organizator przeznaczył łącznie 44 000 PLN.

 

Dodatkiem do programu sportowego jest CSI1*. To oznacza łatwiejszy dostęp do startu (konie nie potrzebują paszportów FEI) na poziomie małej rundy (wszystkie konkursy 125 cm).

Po dobrym przyjęciu przez środowisko w poprzednim sezonie zawodów CSI Amateur - Owner’s organizator postanowił kontynuować rozgrywki dla tej grupy. Tu zawodnicy będą mieli okazję rywalizować na parkurach 110-115 cm.

 

Zgłoszenia polskich zawodników odbywają się poprzez maila: zgłoszenia@pzj.pl