👉 CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023  

Organizator:

Skrzyczyński na fali

Podziel się

W konkursie zaliczanym do światowego rankingu triumfował dziś Jarosław Skrzyczyński, kontynuując swoją dobrą passę.

Konkurs Dużej Rundy, zaliczany do światowego rankingu i CAVALIADA Tour, o nagrodę LOTTO i pod patronatem ŚwiatKoni.pl, zebrał na liście startowej 37 par. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm bez punktów karnych pokonało 10 z nich, w tym 7 z Polski i po jednej z Litwy, Niemiec i Uzbekistanu. W finałowej rozgrywce po kolejne zwycięstwo w Sopocie pogalopował Jarosław Skrzyczyński na 10-letnim Inturido.


„Każdy parkur jest inny. My jesteśmy od tego, żeby pomóc naszym koniom i poprowadzić je jak najlepiej. Trzymamy się planu. Inturido jutro ma odpoczynek, a w niedzielę startuje w Grand Prix.” – mówił zawodnik.

Na drugim miejscu, ze stratą 0,03 sekundy, znalazł się Niemiec Andreas Brenner na koniu Lenox III. Top 3 zamknął Kamil Grzelczyk na Mister Dr Heigl.

W Średniej Rundzie, o nagrodę Śliwocki Home, najlepsza była młoda amazonka Sopockiego Klubu Jeździeckiego – Iga Biegalska na klaczy Doravella. Tuż za nią znalazł się Jarosław Skrzyczyński na wałachu Santos Hippica, a Top 3 zamknął Stanisław Przedpełski na koniu Eskobar.


Konkurs Rundy Amatorów, o nagrodę ToBilet.pl, wygrała Roksana Frączkowska na klaczy Venezia. Miejsce drugie zajął Kamil Kowalski na Celine, a trzecie Zuzanna Chodnicka na Alexis BH.


Piątek na CAVALIADZIE to także pierwsze zmagania w ramach Immergas Dressage Tour. W tym konkursie oglądaliśmy dziś 8 par. Najwyższe noty na czworoboku otrzymała Sandra Sysojeva z KS Centurion na ogierze Found Boy. Drugie miejsce zajęła Natalia Plata z JKS Barłomino na Dolcetto, a trzecia była Aleksandra Lesner z KJ Pegaz Reda dosiadająca konia Force.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/901 

 
Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Na CAVALIADĘ w Sopocie zaprasza Miasto Gospodarz: Sopot.